Klubi Wool Moon

 

Ainulaadne Jazziklubi Wool Moon, mis avab oma uksed ainult erilisteks sündmusteks.

Wool Moon Üritused läbi aegade

Ann Shirley | 20.07.2017

WOOL MOON 2017

Ann Shirley, vokaalsolist
Swaeli Mbappé, bass
Tiss Rodriguez, löökpillid
Ralph Lavital, kitarr
Wendy Milton, klahvpillid
Brice Pihan, vokaal
Agyei Osei, vokaal
Nkia Asong, vokaal

Alexandre Herichon, trompet
Lilian Mille, trompet
Simon Girard, tromboon
Lucas Saint cricq, saksofon
Villu Veski, saksofon

 

Ann-Shirley alustas muusika- ja tantsuõpinguid 6-aastaselt. Klassikalise pianisti ja heliinseneri haridusega muusiku elus saabus pöördepunkt kohtumisel džäss-viiuldaja Didier Lockwoodiga, kelle muusikakoolis omandatuga on Ann-Shirley vallutanud Prantsusmaa lavad, võites järjest ridamisi erinevaid lauluvõistlusi.

E-Betoonelement tähistas 25. aastapäeva džässiga
juuli 21, 2017 | 2017

Brooklyn Funk Essentials | 8.02 2008

WOOL MOON 2008

Walidah Robinson, vokaalsolist
Lati Kronlund, bass, ansambli juht
Erik Hauser, flööt, saksofonid
Iwan van Hetten, trompet, klahvpillid ja vokaal 
Desmond Foster, kitarr ja vokaal
Yancy Drew Lambert, löökpillid ja vokaal
Philippe Monrose, löökpillid
Papa Dee, vokaal
Everton Sylvester, vokaal

 

 

Brooklyn Funk Essentials  on ansambel, mis miksib jazzi, funki  ja hip-hopi. Ansambliga teevad koostööd erinevatest kultuuriareaalidest pärit muusikud ja poeedid.

Ansambli kutsusid kokku 1993. aastal produtsent Artur Baker ja helilooja -bassist Lati Kronlund, viimasest sai peagi 12-liikmeliseks kasvanud ansambli muusikajuht. Bändiga hakkasid koostööd tegema NYC lauljad, dub- poeedid, muusikud. Esialgu esineti New Yorgi klubides, kuid pärast debüütalbumi Cool and Steady and Easy (1994) suurt menu hakati neid kutsuma paljudele festivalidele.  Bändi debüütalbumil tegid kaasa mitmed prominentsed muusikud nagu Maceo Parker, Tower of Poweri vaskpillirühm jt. Esimene singel Pharaoh Sandersi looga The Creator Has A Master Plan sai suureks hitiks, ka mitmed teised palad esikalbumilt on jäänud funkmuusika kullafondi nagu Take The L Train, Big Apple Boogaloo jt.  Ansambel tuuritas ühekaskümnendatel samas seltskonnas kus James Brown, Jamiroquai, The Roots jt. Fuji World Music festivalil Istambulis said nad enneolematult vaimustatud vastuvõtu osaliseks, seepärast otsustasid nad teise albumi salvestada Türgi muusikast inspireerituna. 1998. aastal ilmunud album In The Buzz Bag (1998), sisaldab  orientaalseid türgi viise funkilikus kuues, plaadil teevad kaasa türgi ja rumeenia muusikutest koosnev ansambel Laço Tayfa ja türgi klarnetist Hüsnü Senlendirici. Selle plaadi eest pälvis BFE Grammy nominatsiooni.  Aastal 2000 ilmus album Make ‘Em Like It, mis sai samuti sooja vastuvõtu osaliseks. Kolmanda  plaadi muusika on sulam funkist, ladina rütmidest, reggae’st, jazzist, house’st, dub’ist, electro’st ja hip hop’ist. Edetabelitesse tõusid lood I Got Cash, Mambo Con Dance Hall ja Woman Thing. Uue sajandi algul keskendusid mitmed bändi liikmed soolokarjäärile. 2006. aastal tuldi jälle kokku maailmaturneeks nime all BFE Sound System, et esitada oma menulugusid värsketes electro ja dub versioonides. Lõpptulemusena leiti siiski, et elus funk on parim valik. Järgnesid kontserdid festivalidel ja klubides. 2007. aasta jooksul andis ansambel ainuüksi Euroopas ligi 50 kontserti. Praegu on ansamblil käsil uue albumi salvestamine, mis ilmub 2008. aasta esimesel poolel. Ansambli muusikat võib kuulda filmides Brother to Brother,  Lisa Picard is Famous, Prince of Central Park, Still Breathing jt.

Mitmetel bändi muusikutel on ka oma projekte näiteks Desmond’s Fosteri Jamaica juured väljenduvad tema reggae-albumil “Underth”. Stuudiomuusikuna on ta koostööd teinud mainekate muusikutega nagu  Boy George, David Byrne,  Aswad, Dennis Brown jt. Ka osaleb ta moodsas Rub-a-Dub projektis. Papa Dee on tuntud rap, reggae  ja hip-hop lavadel. Ta on koostööd teinud Cat Stevensiga. 1990. aastal ilmus mitmeid ta oma bändi albumeid nagu Lettin’ Off Steam , One Step Ahead jt. Ta hobbide hulka kuulub reggaeplaatide kogumine – nii on tal üle 10 000 reggae singli. Lati Kronlund on osalenud ansamblites Jackie 60 Presents Jackie MC, s, Money Chocolate, Reeperbahn, Zzzang Tumb jt. Kirjutanud muusikat Hollywoodi filmidele. Iwan van Hetten on tipptasemega trompetist ja klahvpillimängija, kes teeb kaasa ka ansamblis Sister Sledge. Sel aastal ilmunud oma kvarteti kannab nimetust Time. albumil “Underth”. Stuudiomuusikuna on ta koostööd teinud mainekate muusikutega nagu  Boy George, David Byrne,  Aswad, Dennis Brown jt. Ka osaleb ta moodsas Rub-a-Dub projektis. Papa Dee on tuntud rap, reggae  ja hip-hop lavadel. Ta on koostööd teinud Cat Stevensiga. 1990. aastal ilmus mitmeid ta oma bändi albumeid nagu Lettin’ Off Steam , One Step Ahead jt. Ta hobbide hulka kuulub reggaeplaatide kogumine – nii on tal üle 10 000 reggae singli. Lati Kronlund on osalenud ansamblites Jackie 60 Presents Jackie MC, s, Money Chocolate, Reeperbahn, Zzzang Tumb jt. Kirjutanud muusikat Hollywoodi filmidele. Iwan van Hetten on tipptasemega trompetist ja klahvpillimängija, kes teeb kaasa ka ansamblis Sister Sledge. Sel aastal ilmunud oma kvarteti kannab nimetust Time.

James Carter | 9.12.2004

WOOL MOON 2004

Maailma baritonsaksofonistide edetabeli tipp James Carter andis 9. detsembril Eestis kaks eksklusiivkontserti ning viis läbi workshop´i muusikahuvilistele noortele.

James Carteri, kes on Down Beat’i kriitikute poolt koostatud saksofonistide edetabeli tipus kolmes pillikategoorias, toovad Eestisse siinsed juhtivad ehitusmaterjalide tootjad ja turustajad. Tegemist on traditsiooniks saanud eksklusiivkontserdite sarjaga, mida korraldavad E-Betoonelement ja Saint-Gobain Isover Eesti. 2002. aastal esines Eestis Kurt Elling, eelmisel aastal Brasiilia dzhässikuulsus Tania Maria.

Tania Maria | 21.11.2003

WOOL MOON 2003

 

Kolmapäeval, 12. novembril andis esmakordselt Eestis ekslusiiv-kontserdi maailmakuulus Brasiilia jazzlauljatar Tania Maria, kes on kõrgelthinnatud laulja ja helilooja nii Euroopas kui Ameerikas. Jazzstaar saabus pikaajaliste koostööpartnerite

E-Betoonelemendi ja Saint-Gobain Isover Eesti kutsel esinema nende aastalõpupeole ja sünnipäevaüritusele.

Tania Maria on staar, kelles põimuvad stiilid popist jazzini ning bluesist brasiilia muusikani. Keev temperament, erakordne hääl, briljantne klaverimäng ning meeleolukas improvisatsioon on märksõnad, mis iseloomustavad brasiillanna esinemist ning loomingut

 

 

 

Kurt Elling | 2.05.2002

WOOL MOON 2002

Homme, 2. mail toimub E-Betoonelemendi 10. aastapäevale pühendatud kontsert – vastuvõtt, kus astub üles maailma mainekaimate jazziajakirjade poolt sajandivahetuse parimaks meeslauljaks tunnistatud jazzvokalist Kurt Elling. Kontsert toimub E – Betoonelemendi Harkus asuvas betoonitehases.

E–Betoonelement tähistab sel kevadel oma kümnendat tegevusaastat. Seoses sellega otsustas ettevõte pakkuda oma klientidele ning äripartneritele kvaliteetset ning eksklusiivset kultuurielamust. Maailma jazziparemikku kuuluv Kurt Elling külastab Eestit esimest korda ning annab vaid ühe eksklusiivse kontserdi E-Betoonelemendi aastapäeval.