Menu

Seinaelemendid - SW-välisseinad

image/svg+xml

Sandwich-välisseinaelemendid on mitmekihiline konstruktsioon, mis koosneb raudbetoonist sise- ja väliskoorest ning nende vahel olevast soojusisolatsioonist. Erinevad kihid liidetakse ühtseks tervikuks läbi soojusisolatsioonikihi kulgevate roostevabast terasest diagonaalsidemetega, millede kaudu kantakse ka väliskoore omakaal üle sisekoorele s.t. väliskoor on riputatud konstruktsiooniosa ja muude konstruktsioonide riputus selle külge ei ole üldjuhul lubatav.

Seinaelemendid

SW-välisseinad võib sõltuvalt ehitise konstruktsioonist jagada kolme gruppi:
– iseennast kandvad mittejäigastavad seinad
– kandvad jäigastavad seinad
– mittekandvad jäigastavad seinad

SW-välisseinapaneelide väliskoore paksus on tavaliselt 80 mm (v.a. tellisplaatviimistlusega paneelid, mille väliskoore paksus 15 mm paksuste plaatide puhul on 95 mm), sisekoore paksus 80…180 mm ning soojusisolatsiooni paksus tulenevalt seinakonstruktsioonile esitatavast soojaisolatsiooni nõudest ja kliendi soovist tavaliselt 100….250 mm. Selliste seinte soojajuhtivus ehk U-arv jääb näiteks tuulutussoontega klaasvillast soojustuse kasutamisel vahemikku U=0,38…0,16 W/(m2K). SW-välisseinapaneelide kihtide paksuste valikul soovitame konsulteerida E-Betoonelemendid spetsialistidega.

Soojusisolatsiooni materjaliks võib eritingimuste puudumisel samuti kasutada kivivilla-, vahtpolüstürool- või polüuretaanplaate.

Et vältida väliskoores mahukahanemisest, temperatuuri muutustest ja teistest mõjutustest tulenevate sundjõudude tagajärgedel tekkida võivaid pragusid tuleb üle 6 m pikkuseid elemente vältida või siis pikemate elementide puhul jagada väliskiht valevuukidega väiksemateks osadeks, et suunata võimalike pragude asukohta.

Järgnevas tabelis on näitena toodud kandva SW-välisseinapaneeli tehnilised omadused:

Kihtide paksused – sisekiht 150 mm, klaasvill soojustus 200 mm, väliskiht 70 mm.

SW-välisseinapaneelide viimistlusvõimalustega tutvu siin.

Elementide mõõdud valitakse vastavalt hoone arhitektuurile ja konstruktsioonile, arvestades tehaste tehnoloogilisi võimalusi. Kasutades kaasaegseid tootmisliine ja tehaste sisseseadet on võimalik toota ka väga suuri monteeritavaid seinaelemente.

Näiteks:
– pikkus 12 000 mm;
– kõrgus 4 100 mm;
– kaal 32 t.

Suurte ja ülisuurte elementide kasutamine eeldab eritranspordi ja spetsiaalsete kraanade kasutamist. Suuremõõduliste elementide kasutamisel soovitame eelnevalt konsulteerida meie spetsialistidega.

Kodulehe "Kontakt" lehe vorm
Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down