Menu

Aasta Betoonehitis auhinnad

image/svg+xml

Aasta Betoonehitis 2023

Eriauhind ehitajale: Kiviõli Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti ühishoone

Betoonelemendid: E-Betoonelement OÜ.

Ajakiri Ehitaja  ja Äripäeva ehitusuudiste eriauhind – Ehitusettevõte Dreibau OÜ – Kiviõli Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti ehituse peatöövõtjale.

Peatöövõtja Dreibau OÜ juhatuse liige Oliver Akenpärg: Ilus ja kvaliteetne hoone sünnib koostöös. Oleme objektimeeskonnaga alati pooldanud nähtavale jäävaid betoonpindu. Selle hoone juures jäi meelde monteeritavate seinapaneelide hea kvaliteet. Kui aus olla, siis tööprojekti tehes katsime, et maja fassaad ei tule sama kena, kui pildil tundus, aga reaalselt sai isegi kenam. Alati tuleb usaldada arhitekti visiooni."
Hoone arhitektid on Martin Aunin, Katrin Kõlu, Annika Puust, Arhitekt Martin Aunin büroost.
Allikas: Ajakiri Ehitaja „Aasta betoonehitis 2023" erinumber.

Kivioli-uhishoone-E-Betoonelement

KIVIÕLI PÄÄSTEAMETI NING POLITSEI- JA PIIRIVALVEAMETI ÜHISHOONE

Aasta Betoonehitis 2022 - Järve tornid

Konkursi peaauhind, arhitektuur – Arhitekt Martin Aunin: Martin Aunin, Marti Kahu, Margid Saar, Martin Melioranski.
Tellija: TTP AS
Konstruktor: E-Betoonelement OÜ, CES OÜ, Inseneribüroo Pike OÜ, Empius OÜ, DMT Insenerid OÜ
Peatöövõtja: TTP AS
Betoontooted: E-Betoonelement OÜ
Betoonitööd: PR Betoon OÜ, E-Betoonelement OÜ, Maru Betoonitööd OÜ
Betoon: Rudus AS
Raketis: Peri AS

Žürii kommentaar: „Kvaliteetse arhitektuuriga linnakeskkonnas oma konkreetsesse asukohta hästi sobituvad moodsad äripindadega korterelamud. Arhitekti-projekteerija-betoonelemenditootja kvaliteetse koostöö hea näide. Väga nõudlik betoonelementide kvaliteet, samuti nende paigaldus.”

Žürii esimees Aadu Kana: „Just selliste ehitistega nagu Järve tornid tõestab tänapäevane betoonehitus enda trumpe – tehasetingimustes valmistatud täpsed, keerulised ja kvaliteetsed elemendid koos paigalvalu pakutavate loendamatute võimalustega. Tänapäevase betoonehituse suurepärane näide.”

Eesti Ehitusinseneride Liidu eriauhinna said – Järve tornide konstruktsiooniinsenenerid Jaanus Olop ja Mati Jõgiste (E-Betoonelement OÜ). 

 

JÄRVE TORNID

Aasta Betoonehitis 2021

Eriauhind: Mary Kay muusikastuudio Mölndalis, Rootsi.
Betoonelemendid: E-Betoonelement OÜ.
Žürii kommentaar: „Järjepideva innovaatilise lähenemise eest betoonelementide kujunduslahenduste realiseerimisel.”

MARY KAY MUUSIKASTUUDIO

 

Aasta Betoonehitis 2020

Eriauhind: Toom-Kuninga 15 korterelamu, Tallinn.
Betoonelemendid: E-Betoonelement OÜ.
Tellija: Metro Capital OÜ

Žürii kommentaar: „Julge ja omapärase fassaadilahenduse tellimise eest, kus maitsekalt mitmekülgsetest betoonelementidest fassaad toetab hoonete läbimõeldud mahulist lahendust.”
Žürii esimees Aadu Kana: „Tunnustame fantaasiarikaste ja rohkete variatsioonidega, kõrgete kvaliteedinõuetega betoonelementide vastutustundliku valmistamise eest. Mahukas elementide tarne teostus keeruka logistilise operatsioonina, kus osales 8 tehast Eestist, Lätist ja Leedust.”

Toom-Kuninga 15 eriauhind 2020

 

TOOM-KUNINGA 15 KORTERELAMU

 

Eriauhind: Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse ja Tartu Ülikooli Narva kolledži ühine õppe- ja majutushoone.
Ehitaja – Nordecon AS.

Žürii kommentaar: „Funktsionaalselt mitmetahulise ja ühiskondlikult tundliku hoone ehitamise eest, kus betoon ei oma mitte ainult kandvat rolli, vaid on ka esteetiliselt ja arhitektuurselt mõjuvõimas. Tulemuseks on jõuline ja läbimõeldud hoone, mis suudab ennast kehtestada olemasolevas massiivses tüüpses linnakeskkonnas. Betooni tähtsus tuleb eriliselt esile kandvates ja tehniliselt nõudlikes konstruktsioonides.”
Žürii esimees Aadu Kana: „Kvaliteetsed betoonpinnad annavad hoone avalikele ruumidele selge ja ühtse ilme ning harmoneeruvad stiilselt elukorruste puitkonstruktsioonidega.”

Pilt Maris Tomba; Allikas ehitusest.ee

Pilt: Maris Tomba; Allikas: ehitusest.ee

SISEKAITSEAKADEEMIA NARVA ÕPPEKESKUSE JA TARTU ÜLIKOOLI NARVA KOLLEDŽI ÜHINE ÕPPE- JA MAJUTUSHOONE

Aasta Betoonehitis 2016

Eriauhind arhitektuurse fassaadilahenduse kavandamise eest
– Karl Storz Video Endoscopy Estonia OÜ tootmis-, teenindus- ja büroohoonele

Arhitektuuribüroo Luhse & Tuhal OÜ.

– Žürii kommentaar: „Läbimõeldud sisuga elementhoone, mille välisilme mitmekesistamiseks on paneelide väliskoor jagatud horisontaalselt valevuukidega ristkülikuteks. Mängulise fassaadi tagab kahe erineva mustriga matriitside kasutamine, millele lisanduvad siledad töötlemata pinnad.”
– Žürii esimees Aadu Kana: „Hoone fassaadielementide tootmisel kasutas E-Betoonelement titaandioksiidi. Arhitektide sõnul oli eesmärk saavutada hele, naturaalse ilmega nägus betoonpind.”

KARL STORZ ÄRI- JA TOOTMISHOONE

Aasta Betoonehitis 2014 – Tondiraba Jäähall

Konkursi peaauhind – Kadarik Tüür Arhitektid OÜ.

Tellija auhind – Tallinna Spordi- ja Noorsooamet
Konstruktori auhind – Civen OÜ, Novarc Group AS
Ehituse ja betoonitööde auhind – Merko Ehitus Eesti AS
Betooni auhind – E-Betoonelement AS, Rudus AS, HC Betoon AS
Raketise auhind – Peri AS

– Sujuvas ja konstruktiivses koostöös rajatud arhitektuurselt lihtsa ja kena ning ehituslikult keerulise hoone rajamise eest, kus on laialdaselt kasutatud betooni.
– Žürii kommentaar: „Esteetiliselt nauditav, ehitustehniliselt keerukas multifunktsionaalsete kasutusvõimalustega spordihall, mis eristub teiste põhjamaiste jäähallide seast just suurema läbidisainituse poolest.”
– Žürii esimees Aadu Kana: „Meid rõõmustas betooni mitmekülgne kasutamine ning betoonitööde väga hea kvaliteet. Betooni ja puidu liit on selles ehitises eriti hästi õnnestunud.”

Tondiraba jäähall

TONDIRABA JÄÄHALL

Aasta Betoonehitis 2012

Eriauhind arhitektuurse kontseptsiooni eest – Tartu Ülikooli Narva kolledži hoone (Raekoja plats 2, Narva) – Arhitektituuribüroo Kavakava OÜ: Siiri Vallner, Indrek Peil, Katrin Koov.

– Hoone dominandiks on Raekoja platsi poolne valgest betoonist esisein, mis joonistab ruumis detailideni välja hävinud börsihoone mahu ja ajaloolise fassaadi vormi. – Fassaadi väliskiht on esimese korruse ulatuses valatud kõrgekvaliteedilisest valgest betoonisegust (valge tsement, valged täitematerjalid). Teise, kolmanda ning Raekoja platsi poole eenduva neljanda korruse (,,noka”) esisein on monteeritud valgest betoonist paneelidest.
– Žürii kommentaar: Betooni parimal moel populariseeriv hoone. Väga puhtalt lõpuni välja peetud maailmatasemel arhitektuurne kontseptsioon. Kogu hoone on väga betoonilik, ka seestpoolt hästi betooni eksponeeriv. Suurepärane näide hoonest, kus betoon teenib arhitektuuri.

Narva kolledž

NARVA KOLLEDŽ

Aasta Betoonehitis 2011

Eriauhind – Helme 14 korterelamud (Helme tn., Tallinn) – Arhitektibüroo JVR OÜ-le (arhitektid Kalle Vellevoog ja Velle Kadalipp) ning AS E-Betoonelemendile – erinevate nõudlike, uudse tehnoloogiaga kvaliteetsete betoonpindade teostamise eest.

– Žürii kommentaar: Arhitekt ja arendaja on leidnud võimaluse kasutada mitut erisugust, erinevate tehnoloogiate abil loodud betoonpinda.
– Graafiliste betoonkujutiste saamiseks leiti oma uuenduslik lahendus, mis on kordades ökonoomsem senikasutatutest. Tulemus on pilkupüüdev ja kvaliteetne.
– Reljeefsete betoonpindade valuks mõeldud kummimatriitside valmistamise tehnoloogia avardab arhitektide ja tellijate valikuvabadusi betoonpindade ilmestamisel.

KODUKOLDE KORTERMAJAD

Aasta Betoonehitis 2010

Eriauhind – Eesti Maanteemuuseumi välialad (Varbuse, Kanepi vald, Põlvamaa) – arhitektuuribüroole Salto OÜ ja disainibüroole Laika, Belka & Strelka OÜ – tervikliku arhitektuurse lahenduse ja graafilise betooni idee eest.

– Žürii kommentaar: Tegu on omapärase objektiga, kus graafilise betooni võimalusi on leidlikult kasutatud. Betoonihuvilise jaoks on Maanteemuuseumi põnevaim osa minevikku viivat teed kujutav ekspositsioon, kus graafilise betooni viimistlusega elemente kasutatakse eri ajastute markeerimiseks.
– Betoonelementidele on graafilise betooni tehnikas kantud vanad fotod. 3x5m suurused seinapaneelid valmistas etteantud fotode alusel AS E-Betoonelement ja need on esimesed omataolised Baltimaades.

EESTI MAANTEEMUUSEUM

Aasta Betoonehitis 2009

Eriauhind arhitektuuri eest – Andres Kadarik: Otto Bock Estonia AS tootmis-, lao- ja büroohoone (Punane 72/Kuuli 8, Tallinnas).

Žürii kommentaar: Arhitekti eesmärgiks on olnud väärtustada lihtsat tootmishoonet tugevalt liigendatud välisviimistluse ja huvitavate reljeefsete ning siledate betoonelementide abil. See on sümpaatne arhitektuuriline taotlus ja kõik, mida taotleti, on selle maja puhul ka kenasti ellu viidud. Tulemuseks on nägus ja liialdusteta elementidest maja. Hoone kõige põnevam osa on kummimatriitside abil teostatud elementpind, mis meenutab triipkoodi.

OTTO BOCK ESTONIA AS TOOTMIS-, LAO- JA BÜROOHOONE

Eriauhind – Pimedate Ööde filmifestivali betoonhunt (Nokia Kontserdimaja ees, Estonia pst. 9, Tallinn)– skulptor Aivar Simson ja betoonitööde teostaja AS E-Betoonelement.

– Žürii kommentaar: Hea demonstratsioon betooni kasutamise võimalustest väljaspool ehitiste ringi. Skulptuur avardab betooni kunstilisi võimalusi ja kaunistab meie linnaruumi efektselt. Maitsekas välimus ja laitmatu teostus.
– Enno Rebane, žürii liige: „Veidi ootamatu betoonikasutus on maitseka ja konkreetse materjalivaliku ning autori ja materjalitootja koostöös vormitud meeldivaks ja harmooniliseks tulemuseks.“

PIMEDATE ÖÖDE FILMIFESTIVALI BETOONHUNT

Aasta Betoonehitis 2008

Tellija eriauhind Jaan Valbet – eramu Tabasalus

– Betooni häid eksponeerimisvõimalusi on kasutatud kõikjal hoones. I korrusel on rauasulfaadiga töödeldud pindasid, teisel korrusel on paneeli pinda töödeldud happega. – Paneelide välispinnas on kasutatud valget tsementi. Majas pole kaht täpselt ühesugust betoonpaneeli. Hoone kavandamine nõudis hoolsat läbimõtlemist – paneelidesse valati kohe sisse juhtmekanalid, augud pistikupesadele, lambilülititele jne.
– Et tellija on ka ise maju projekteerinud ja tehnilistest teadmistest tal puudust polnud, võib öelda, et arhitekti peamine ülesanne oli konsulteerida funktsionaalse ruumilahenduse, atraktiivse väljanägemise, ilusa fassaadi jms juures.
– Heiki Meos, žürii liige: „Tabasalu eramu on hea näide raudbetoonelementide kasutusvõimalustest eramuehituses – eri töötlusega betoonpindu on nii majas sees kui väljas.“

Aasta Betoonehitis 2007

Eripreemia Arhitektidele Tartu lasteaed Ida tn. 8. Arhitekt: Siiri Vallner, OÜ Kavakava, Indrek Peil, OÜ Head Arhitektid

– Hoone välisseina muster on saavutatud paljude erikujuliste akende kasutamisega, mis demonstreerib osavalt monteeritava raudbetooni arhitektuurseid võimalusi.
– Pealtvaates meenutab hoone kuju lilleõit. Südamikust hargnevad kroonlehtedena väljapoole kuus tiiba. Et ümbruses puuduvad kaunid vaated, on hoone pigem sissepoole pööratud iseloomuga. Lasteaia keskmeks on saal ja seda ümbritsev mängukoridor. Ringkoridor on kujundatud jätkuva maastikuna, kus lastele pakuvad avastamisrõõmu mäed, orud, sood, ja ojad. Saali ja mängukoridori osa katab eksponeeritud monoliitbetoonist kandetalastik (kassettlagi), saali betoonist seinad ja lehtrikujulised valguskaevud on lauamustriga betoonist.

TARTU LASTEAED IDA TN. 8

Aasta Betoonehitis 2006 - Luku-Experdi kontorihoone

Konkursi peapreemia – arhitekt Hindrek Kesler.

Tellija auhind – Luku-Expert OÜ
Konstruktori auhind – Ago-Allan Kuddu
Ehitaja auhind – Ahti Väin Konsult OÜ
Betooni auhind – AS E-Betoonelement

– Žürii kommentaarid: See on hoone, mis torkab linnapildis silma oma keskkonda sobivuse poolest. Paiknedes kivisthoonete vahel, sulandub perfektne betoonkuubik tänavavööndisse viisil, mis ei tekita mingisuguseid vastuväiteid. Hoone konstruktiivne loogika on kooskõlas arhitektuuriga ja ka detaililahendus on iseloomulik just nimelt betoonehitisele.
– Betoonehitis annab kindlustunde, mis on kooskõlas tellija tegevusala, lukkudega.
– Žürii esimees Aadu Kana: „Just materjalikasutuse ja arhitektuurikeele kooskõla tõstsid selle objekti esile“.

LUKU-EXPERDI KONTORIHOONE

Aasta Betoonehitis 2004

Eriauhind betoonelementide eest – ASile E-Betoonelement Rakvere Spordihall

RAKVERE SPORDIHALL

Eriauhind betoonelementide eest – ASile E-Betoonelement Veskimöldre lasteaiabetoonelementide eest

VESKIMÖLDRE LASTEAED

 

Tellija ja sisekujundaja eriauhind – Raina Lillepõllule eramu eest Silgu tänaval Tallinnas.

Aadu Kana: „Tellija selge nägemus oma kodust, mis andis koostöös arhitektidega väga hea tulemuse. Väga betoonilik – igal pool avatud ja atraktiivselt eksponeeritud betoonpinnad“.

ERAMU SILGU TN

 

Aadu Kana sõnul tuleks kindlasti veel ära märkida Viru Keskuses esmakordselt Eestis kasutust leidnud valgest betoonist tuulutatavaid välisseina paneele.

VIRU ÄRIKESKUS

Aasta Betoonehitis 2003

Eripreemia Lasnamäe spordihoone Tallinnas: Arhitektid Siiri Vallner, Hanno Grossschmidt, Tomomi Hayashi
Lasnamäe tehiskeskkonda hästi sobitatud hea arhitektuuriga betoonelementidest hoone

LASNAMÄE SPORDIHOONE

Eripreemia Ekseko seafarmi sõnnikuhoidla Viljandimaal: Tootja: AS E-Betoonelement

Teadaolevalt suurim selleotstarbeline rajatis Euroopas, suurepärane keskkonnaehitis.

EKSEKO SEAFARMI SÕNNIKUHOIDLA

Aasta Betoonehitis 2002

Eripreemia Nefab Eesti AS pakenditehases Lagedil: Tootja: AS E-Betoonelement
STT-katuseelementide esmakordne kasutus Eestis.

NEFAB EESTI AS PAKENDITEHAS

Aasta Betoonehitis 2000 - Rocca al Mare koolimaja

Peapreemia – Arhitektuuribüroo Urbel & Peil

Tellija auhind – Rocca al Mare Koolimaja AS
Arhitekti auhind – Arhitektuuribüroo Urbel & Peil
Projekteerija auhind – OÜ Inseneribüroo Märt Mõttus ja OÜ E-Inseneribüroo
Ehitaja auhind – AS KMG Ehitus
Betoonelementide auhind – AS E-Betoonelement
Betoon – AS Talot

– hoone osades on valitud arhitektuursest tulemusest lähtuvad optimaalseimad, betooni erinevatest tehnoloogilistest ja majanduslikest võimalustest tulenevad lahendused;
– betoonelementide valmistamise ja monteerimise tase võimaldab piirduda seinte ja lagede viimistlemisel nende värvimisega ilma eelneva krohvimise või pahteldamiseta;
– monoliitbetoonist seinad on teostatud kvaliteediga, mis võimaldab valupinda eksponeerida viimistluspinnana;
– projekteerimine ja ehitamistööd on läbi viidud korrektselt ja täpselt;
– kasutatud on mitmeid uudseid materjale ja konstruktiivseid lahendusi: garderoobi Mastertop-lisandiga puhtalt valatud betoonpõrand/klassiruumide ujuvad – betoonpõrandad (ujuvad jäigal plaatvillal kiudbetoonist põrandad)/garderoobis akustiliste ripplaeplaatidena tsementlaastplaadid;
– projekti osalejate suurepärane koostöö tellijast kuni materjalitarnijani.

Eripreemia Stockmanni parkimismaja: Tellija: Stockmann OYJ ABP Eesti filiaal
Uudse karkassilahendusega saavutati suured avasilded suhteliselt madala tala kõrguse juures; karkassisüsteemi kandvaks osaks on komposiitkonstruktsioonis (metall + raudbetoon) tala

STOCKMANNI PARKIMISMAJA

Eripreemia AS E-Betoonelement Tamsalu tehases kasutatav eelpingestusmenetlus. Tootja: AS E-Betoonelement
Eestis tekkis esmakordselt tööstuslik võimalus valmistada ja kasutada suureavalisi ja suure kandevõimega ehituskonstruktsioone kaasaegsete insenerilahenduste tarvis.

 

Allikas: betoon.org

 

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down