Menu

Club Wool Moon

image/svg+xml

Ainulaadne Jazziklubi Wool Moon, mis avab oma uksed ainult erilisteks sündmusteks.

Wool Moon Üritused läbi aegade

WOOL MOON 2017

Ann Shirley, vokaalsolist
Swaeli Mbappé, bass
Tiss Rodriguez, löökpillid
Ralph Lavital, kitarr
Wendy Milton, klahvpillid
Brice Pihan, vokaal
Agyei Osei, vokaal
Nkia Asong, vokaal
Alexandre Herichon, trompet
Lilian Mille, trompet
Simon Girard, tromboon
Lucas Saint cricq, saksofon
Villu Veski, saksofon

Ann-Shirley started her music and dance studies at the age of 6. The musician trained in classical piano and sound engineering had a turning point in her life when she met the jazz violinist Didier Lockwood, and employing the knowledge she gained while studying at a music school, Ann-Shirley has conquered the stages in France, consistently winning different singing competitions.

E-Betoonelement celebrated its 25th anniversary with jazz
juuli 21, 2017 | 2017

WOOL MOON 2008

Walidah Robinson, vokaalsolist
Lati Kronlund, bass, ansambli juht
Erik Hauser, flööt, saksofonid
Iwan van Hetten, trompet, klahvpillid ja vokaal 
Desmond Foster, kitarr ja vokaal
Yancy Drew Lambert, löökpillid ja vokaal
Philippe Monrose, löökpillid
Papa Dee, vokaal
Everton Sylvester, vokaal

Brooklyn Funk Essentials  on ansambel, mis miksib jazzi, funki  ja hip-hopi. Ansambliga teevad koostööd erinevatest kultuuriareaalidest pärit muusikud ja poeedid.

Ansambli kutsusid kokku 1993. aastal produtsent Artur Baker ja helilooja -bassist Lati Kronlund, viimasest sai peagi 12-liikmeliseks kasvanud ansambli muusikajuht. Bändiga hakkasid koostööd tegema NYC lauljad, dub- poeedid, muusikud. Esialgu esineti New Yorgi klubides, kuid pärast debüütalbumi Cool and Steady and Easy (1994) suurt menu hakati neid kutsuma paljudele festivalidele.  Bändi debüütalbumil tegid kaasa mitmed prominentsed muusikud nagu Maceo Parker, Tower of Poweri vaskpillirühm jt. Esimene singel Pharaoh Sandersi looga The Creator Has A Master Plan sai suureks hitiks, ka mitmed teised palad esikalbumilt on jäänud funkmuusika kullafondi nagu Take The L Train, Big Apple Boogaloo jt.  Ansambel tuuritas ühekaskümnendatel samas seltskonnas kus James Brown, Jamiroquai, The Roots jt. Fuji World Music festivalil Istambulis said nad enneolematult vaimustatud vastuvõtu osaliseks, seepärast otsustasid nad teise albumi salvestada Türgi muusikast inspireerituna. 1998. aastal ilmunud album In The Buzz Bag (1998), sisaldab  orientaalseid türgi viise funkilikus kuues, plaadil teevad kaasa türgi ja rumeenia muusikutest koosnev ansambel Laço Tayfa ja türgi klarnetist Hüsnü Senlendirici. Selle plaadi eest pälvis BFE Grammy nominatsiooni.  Aastal 2000 ilmus album Make 'Em Like It, mis sai samuti sooja vastuvõtu osaliseks. Kolmanda  plaadi muusika on sulam funkist, ladina rütmidest, reggae’st, jazzist, house’st, dub’ist, electro’st ja hip hop’ist. Edetabelitesse tõusid lood I Got Cash, Mambo Con Dance Hall ja Woman Thing. Uue sajandi algul keskendusid mitmed bändi liikmed soolokarjäärile. 2006. aastal tuldi jälle kokku maailmaturneeks nime all BFE Sound System, et esitada oma menulugusid värsketes electro and dub versioonides. Lõpptulemusena leiti siiski, et elus funk on parim valik. Järgnesid kontserdid festivalidel ja klubides. 2007. aasta jooksul andis ansambel ainuüksi Euroopas ligi 50 kontserti. Praegu on ansamblil käsil uue albumi salvestamine, mis ilmub 2008. aasta esimesel poolel. Ansambli muusikat võib kuulda filmides Brother to Brother,  Lisa Picard is Famous, Prince of Central Park, Still Breathing jt.

Mitmetel bändi muusikutel on ka oma projekte näiteks Desmond’s Fosteri Jamaica juured väljenduvad tema reggae-albumil “Underth”. Stuudiomuusikuna on ta koostööd teinud mainekate muusikutega nagu  Boy George, David Byrne,  Aswad, Dennis Brown jt. Ka osaleb ta moodsas Rub-a-Dub projektis. Papa Dee on tuntud rap, reggae  ja hip-hop lavadel. Ta on koostööd teinud Cat Stevensiga. 1990. aastal ilmus mitmeid ta oma bändi albumeid nagu Lettin' Off Steam , One Step Ahead jt. Ta hobbide hulka kuulub reggaeplaatide kogumine – nii on tal üle 10 000 reggae singli. Lati Kronlund on osalenud ansamblites Jackie 60 Presents Jackie MC, s, Money Chocolate, Reeperbahn, Zzzang Tumb jt. Kirjutanud muusikat Hollywoodi filmidele. Iwan van Hetten on tipptasemega trompetist ja klahvpillimängija, kes teeb kaasa ka ansamblis Sister Sledge. Sel aastal ilmunud oma kvarteti kannab nimetust Time. albumil “Underth”. Stuudiomuusikuna on ta koostööd teinud mainekate muusikutega nagu  Boy George, David Byrne,  Aswad, Dennis Brown jt. Ka osaleb ta moodsas Rub-a-Dub projektis. Papa Dee on tuntud rap, reggae  and hip-hop lavadel. Ta on koostööd teinud Cat Stevensiga. 1990. aastal ilmus mitmeid ta oma bändi albumeid nagu Lettin' Off Steam , One Step Ahead jt. Ta hobbide hulka kuulub reggaeplaatide kogumine – nii on tal üle 10 000 reggae singli. Lati Kronlund on osalenud ansamblites Jackie 60 Presents Jackie MC, s, Money Chocolate, Reeperbahn, Zzzang Tumb jt. Kirjutanud muusikat Hollywoodi filmidele. Iwan van Hetten on tipptasemega trompetist ja klahvpillimängija, kes teeb kaasa ka ansamblis Sister Sledge. Sel aastal ilmunud oma kvarteti kannab nimetust Time.

WOOL MOON 2007

The Solbop Band

Bill Evans ja Randy Brecker 

The Soulbop Bandi diskograafia

The Soulbop Bandi idee

Laupäeval 10. veebruaril esines Harkus, jazziklubis „Wool Moon” The Soulbop Band. Kontserdil üles astunud Randy Breckrer’le omistati 12.02. Los Angeleses 2 Grammyt!
veebr. 12, 2007 | 2007

Tänane Grammy võitja esines alles üleeile Tallinnas
veebr. 12, 2007 | 2007

WOOL MOON 2005

Maceo Parker toob Tallinna kuuma funk’i
nov. 24, 2005 | 2005

Esmakordselt Eestis astub üles maailma üks hinnatumaid jazzartiste, funkmuusik Maceo Parker
nov. 11, 2005 | 2005

E-Betoonelemendi tehases esines sel nädalavahetusel maailmakuulus funkmuusik Maceo Parker
dets. 1, 2005 | 2005

WOOL MOON 2004

Maailma baritonsaksofonistide edetabeli tipp James Carter andis 9. detsembril Eestis kaks eksklusiivkontserti ning viis läbi workshop´i muusikahuvilistele noortele.

James Carteri, kes on Down Beat’i kriitikute poolt koostatud saksofonistide edetabeli tipus kolmes pillikategoorias, toovad Eestisse siinsed juhtivad ehitusmaterjalide tootjad ja turustajad. Tegemist on traditsiooniks saanud eksklusiivkontserdite sarjaga, mida korraldavad E-Betoonelement ja Saint-Gobain Isover Eesti. 2002. aastal esines Eestis Kurt Elling, eelmisel aastal Brasiilia dzhässikuulsus Tania Maria.

Harku tehases taaskord muusikaline suursündmus – 09.12. andis esmakordselt Eestis eksklusiivkontserdi maailma tippsaksofonist James Carter & The Organ Trio
dets. 13, 2004 | 2004

WOOL MOON 2003

Kolmapäeval, 12. novembril andis esmakordselt Eestis ekslusiiv-kontserdi maailmakuulus Brasiilia jazzlauljatar Tania Maria, kes on kõrgelthinnatud laulja ja helilooja nii Euroopas kui Ameerikas. Jazzstaar saabus pikaajaliste koostööpartnerite

E-Betoonelemendi ja Saint-Gobain Isover Eesti kutsel esinema nende aastalõpupeole ja sünnipäevaüritusele.

Tania Maria on staar, kelles põimuvad stiilid popist jazzini ning bluesist brasiilia muusikani. Keev temperament, erakordne hääl, briljantne klaverimäng ning meeleolukas improvisatsioon on märksõnad, mis iseloomustavad brasiillanna esinemist ning loomingut

Laulud kinniste uste taga
nov. 13, 2003 | 2003

Eile esines maailmakuulus Brasiilia jazzlauljatar Tania Maria E-Betoonelemendi Harku tehases
nov. 13, 2003 | 2003

Brasiillanna Tania Maria räägib õnnest
nov. 13, 2003 | 2003

WOOL MOON 2002

Homme, 2. mail toimub E-Betoonelemendi 10. aastapäevale pühendatud kontsert – vastuvõtt, kus astub üles maailma mainekaimate jazziajakirjade poolt sajandivahetuse parimaks meeslauljaks tunnistatud jazzvokalist Kurt Elling. Kontsert toimub E – Betoonelemendi Harkus asuvas betoonitehases.

E–Betoonelement tähistab sel kevadel oma kümnendat tegevusaastat. Seoses sellega otsustas ettevõte pakkuda oma klientidele ning äripartneritele kvaliteetset ning eksklusiivset kultuurielamust. Maailma jazziparemikku kuuluv Kurt Elling külastab Eestit esimest korda ning annab vaid ühe eksklusiivse kontserdi E-Betoonelemendi aastapäeval.

E–Betoonelement toob Eestisse maailmakuulsa Kurt Elling’i
mai 1, 2002 | 2002

Mainekas jazzlaulja Kurt Elling korraldab Eestis workshopi
mai 3, 2002 | 2002

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down