Menu

E–Betoonelement toob Eestisse maailmakuulsa Kurt Elling’i

01/05/2002

Homme, 2. mail toimub E-Betoonelemendi 10. aastapäevale pühendatud kontsert – vastuvõtt, kus astub üles maailma mainekaimate jazziajakirjade poolt sajandivahetuse parimaks meeslauljaks tunnistatud jazzvokalist Kurt Elling. Kontsert toimub E – Betoonelemendi Harkus asuvas betoonitehases.

E–Betoonelement tähistab sel kevadel oma kümnendat tegevusaastat. Seoses sellega otsustas ettevõte pakkuda oma klientidele ning äripartneritele kvaliteetset ning eksklusiivset kultuurielamust. Maailma jazziparemikku kuuluv Kurt Elling külastab Eestit esimest korda ning annab vaid ühe eksklusiivse kontserdi E-Betoonelemendi aastapäeval.

34-aastane Chicagost pärit laulja-helilooja Kurt Elling on komeedina tõusnud jazzitaevasse ning hõivanud seal koha maailma parimate meeslauljate seas.

Kurt Elling on neljal korral kandideerinud oma albumitega ka Grammy auhindadele ning tema neljandat Grammy nominatsiooni "Live in Chicago" (2000) peetakse tõeliseks maskuliinse jazzi pärliks. Maailma mainekamad jazziajakirjad Down Beat ja JazzTimes valisid Kurt Ellingu sajandivahetuse parimaks meeslauljaks.

Novella Hanson: “Ta on vapustav. Mul on kõik Kurt Ellingu plaadid ja minu meelest pole maailmas ei mees- ega naislauljate seas talle praegu võrdset. Tal on eriliselt rikas hääletämber ja suur ulatus, tema improvisatsioonid on ettearvamatud, ta esinemine on atraktiivne ja tal on väga head muusikud. Paremat ei tea tahta.”

Tema eeskuju oli Ella Fitzgerald, kelle scat-laulu stiili ta jumaldas. Paratamatult võrreldakse Kurt Ellingut oma aja kuulsuste Frank Sinatra ja Nat King Cole’iga. Ellingu jazzkvokaali käsitlus on väga paindlik. Kasutades küll erinevaid elemente oma stiili ehituskividena, on ta loonud unikaalse hoone.

Praegu tuntakse Kurt Ellingut New Yorgist Jaapanini. Suured kontserdisaalid Carnegie Hall, Kennedy Center jt ning maailma mainekamad jazzifestivalid on kutsunud Kurt Ellingu oma peaesinejaks. Ta oma plaadistustele võib lisada osalused Manhattan Transferi, Charlie Hunteri, Yellowjacketsi jpt mainekate jazziesinejate albumitel.

E-Betoonelemendi müügi- ja marketingidirektor Liivo Leismanni sõnul võib jazzi kui urbanistliku ja intellektuaalse muusika stiili ja betooni vahele tõmmata mitmeidki paralleele. "Kurt Elling on hetkel jazzis meesvokalistide üks vaieldamatuid liidreid ning teda iseloomustab karismaatilisus ja maskuliinsus, mis on omased ka ehitustööstusele, industriaalsele tootmisele ja betoonile kui tugevale ja vastupidavale materjalile."

Jazzkaare peakorraldaja Anne Erm: “Kurt Ellingu puhul on tegemist fantastilise lauljaga, kes komeedina jazzmuusika tippu tõusnud”. Erm lisas, et Ellingut tuntakse New Yorgist Jaapanini. “Kurt Ellingut on peaesinejaks kutsunud Carnegie Hall, Kennedy Centre ja mitmed maailma mainekad azzfestivalid,” ütles Erm.

Lisainformatsiooni artisti kohta võib leida ka aadressilt www.kurtelling.com

More news

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down