Menu

E-Betoonelemendi tehases muudetakse igav materjal põnevateks vormilahendusteks

02/04/2010

Koduvald, Saue valla väljaanne

Saue vallas Harku valla piiri ääres Vatsla külas tegutsevas ettevõttes E-Betoonelement kummutati kiirelt arvamus, et betoon on külm, hall ja igav.

Tegelikult on betooni näol tegemist äärmiselt põneva ja hulgaliselt erinevaid võimalusi pakkuva materjaliga. Betooni viimistlus võib kõikuda hallist vormipinnast kuni eksklusiivse kõrglihvitud sinise pinnani. Lõputu hulga kordumatuid variatsioone pakub erinevate pinnatöötlusviiside omavaheline kombineerimine ning betooni eksponeerimine koos klaasi, terase, plastiku, puidu ja teiste materjalidega. Isegi graafilise pildi iseendast võib soovi korral oma kodumaja välisfassaadile vormida. Seda, et betoonist majaseinu, katuseid ja teisi suuremõõdulisi ehituselemente valmistatakse, on üldteada. Aga E-Betoonelemendis valmistatakse ka väikevorme - pinke, prügikaste ja skulptuure. Näiteks sai just mõned nädalad tagasi ettevõte Aasta Betoonehitise konkursil eripreemia Tallinnale ja Pimedate Ööde Filmifestivalile kingitud kuu poole ulguva hundiskulptuuri eest.

E-Betoonelement kuulub rahvusvahelisse kontserni Consolis Grupp ja opereerib Eestis kolme tehast. Lisaks Vatsla külas tegutsevale tehasele on tootmisüksused veel ka Tamsalus ja Rakveres. Vatslas töötab ühtekokku ca 120 inimest, tõsi küll, vallaelanikke on nende seas paar-kolm. Tehas töötab kolmes vahetuses ja ööpäevaga toodetakse umbes kolme Veskimöldre lasteaia mahus betooni. Oma lähema kogukonna – Saue valla – peale mõeldes, on ettevõte toetanud näiteks Harku Hooldekodu ja pooleli on projekt Laagri Lasteaiale mänguväljaku elementide paigaldamisega. Aga ollakse valmis kaasa lööma rohkemgi - valla oma vapilooma (kui see peaks tekkima) vormi valama või läbi ekskursioonide koolilastele insenerteadusest esimesi vihjeid andma. Kooskõla keskkonnaga – see on ettevõte moto nii ehituses ja samavõrd kehtib kokku kõlamise tahe ka tegutsemiskeskkonnaga.

VALLAVANEM EKSKURSIOONIL:

11. märtsi visiidil suruti vallavanemale (vasakul) kiiver pähe ja ohutusvest selga ja viidi otse objektile. Üle sai vaadatud tootmistśehh ning protsess, kuidas tsemendist, killustikust, liivast ja veest koosnev vedel hall mass vormi valatakse ja sellest kas siis kompaktsed trepiastmed või mitmekümne ruutmeetrised seinablokid valmis võlutakse. Valdusi näitavad (paremalt) seinaelementide tootmisjuht Andres Aas, firmajuht Vaido Leosk, meeste varju on jäänud turundusspetsialist Mari-Liis Tenno

MITMEKESINE TOOTEPORTFELL:
Ettevõte on osaline olnud suurehitiste valmimisel nii Lätis, Venemaal kui ka koduses Eestis. Veel enam - ka Saue vallast saab näiteid tuua. Eramud ja ridaelamud Laagris, korterelamud Veskimöldres, aga ka kõigile teadatuntud Laagri Maksimarket ja RAM lasteaed Veskimöldres.

Ettevõte: E-Betoonelement AS
Asukoht: Vatsla küla, www.betoonelement.ee
Tegevusvaldkond: betoonelementlahenduste väljatöötamine, elementide projekteerimine, valmistamine ja paigaldus
Käive 2009: 177 mln krooni

Tooteportfell: karkassi-, katus- ja vahelaesüsteemid, seina- ja fassaadisüsteemid, trepid, tuulegeneraatorite mastid, parkimismajade süsteemid, sillad, viaduktid, tunnelid, väikevormid (pingid, skulptuurid) jne

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down