Menu

E-Betoonelement´s factory makes the boring material into an exciting form solution

02/04/2010

Kodu vald, Saue municipality edition

E-Betoonelement, operating in the village of Vatsla, in the municipality of Saue in the Harku municipality, promptly argued that the concrete was cold, gray and bored.

Tegelikult on betooni näol tegemist äärmiselt põneva ja hulgaliselt erinevaid võimalusi pakkuva materjaliga. Betooni viimistlus võib kõikuda hallist vormipinnast kuni eksklusiivse kõrglihvitud sinise pinnani. Lõputu hulga kordumatuid variatsioone pakub erinevate pinnatöötlusviiside omavaheline kombineerimine ning betooni eksponeerimine koos klaasi, terase, plastiku, puidu ja teiste materjalidega. Isegi graafilise pildi iseendast võib soovi korral oma kodumaja välisfassaadile vormida. Seda, et betoonist majaseinu, katuseid ja teisi suuremõõdulisi ehituselemente valmistatakse, on üldteada. Aga E-Betoonelemendis valmistatakse ka väikevorme - pinke, prügikaste ja skulptuure. Näiteks sai just mõned nädalad tagasi ettevõte Aasta Betoonehitise konkursil eripreemia Tallinnale ja Pimedate Ööde Filmifestivalile kingitud kuu poole ulguva hundiskulptuuri eest.

E-Betoonelement kuulub rahvusvahelisse kontserni Consolis Grupp ja opereerib Eestis kolme tehast. Lisaks Vatsla külas tegutsevale tehasele on tootmisüksused veel ka Tamsalus ja Rakveres. Vatslas töötab ühtekokku ca 120 inimest, tõsi küll, vallaelanikke on nende seas paar-kolm. Tehas töötab kolmes vahetuses ja ööpäevaga toodetakse umbes kolme Veskimöldre lasteaia mahus betooni. Oma lähema kogukonna – Saue valla – peale mõeldes, on ettevõte toetanud näiteks Harku Hooldekodu ja pooleli on projekt Laagri Lasteaiale mänguväljaku elementide paigaldamisega. Aga ollakse valmis kaasa lööma rohkemgi - valla oma vapilooma (kui see peaks tekkima) vormi valama või läbi ekskursioonide koolilastele insenerteadusest esimesi vihjeid andma. Kooskõla keskkonnaga – see on ettevõte moto nii ehituses ja samavõrd kehtib kokku kõlamise tahe ka tegutsemiskeskkonnaga.

Municipality governer at excursion:

On March 11, a municipality governor (left) was pressed helmet on the head and safety vest on, on the left (and left) and brought directly to the object. A review was taken of the production slurry and the process of molding the liquid gray mass of cement, gravel, sand and water, and then either the compact stairs or the multi-square meter wall blocks are fascinated. Managing director of the wall elements (from the right) Andres Aas, company manager Vaido Leosk, skilled marketing manager Mari-Liis Tenno

VARIOUS PRODUCT PORTFOLIO
Ettevõte on osaline olnud suurehitiste valmimisel nii Lätis, Venemaal kui ka koduses Eestis. Veel enam - ka Saue vallast saab näiteid tuua. Eramud ja ridaelamud Laagris, korterelamud Veskimöldres, aga ka kõigile teadatuntud Laagri Maksimarket ja RAM lasteaed Veskimöldres.

Company: E-Betoonelement AS
Location: Vatsla village, www.betoonelement.ee
Field of activity: development of concrete concrete solutions, design, fabrication and installation of elements
Turnover in 2009: 177 million kroons

Product portfolio: frame, roof and slab systems, wall and facade systems, stairs, wind turbine masts, parking system systems, bridges, viaducts, tunnels, small forms (benches, sculptures), etc.

More news

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down