Menu

Betoon loob võimalused

16/11/2016

Äripäev

Meie ümber ehitatakse iga päev, me näeme ja tajume seda. Küsimus on: kuidas seda tehakse ja millist väärtust meile sellega luuakse?
„Hooned on nende ehitajate nägu – kui kõik saab alguse ideest, siis ainult sellest ei piisa, vaja on teostajaid, meeskonda, kes idee ellu viivad – vaid heast koostööst sünnib toimiv tervik. Me ei hooli lihtsalt majadest, vaid sellistest majadest, kus oleks hea olla, mida oleks hea vaadata ja mis täidaks seatud eesmärke,“ sõnab E-Betoonelemendi müügidirektor Aare Pärna. „Betoon annab meile võimaluse olla parim, sest selle väärika ja tänuväärse materjali vormimine, tänapäevaseid tippteadmisi ja kaasaegseid tehnoloogiaid kasutades, aitab meie ümber paremat elukeskkonda luua.“

AS E-Betoonelement
Hoonekarp projekteerimisest paigalduseni
Emaettevõte: Consolis SAS, 30 riigis, 10 000 töötajat, käive 1,3 miljardit eurot (2015. aastal)

Iseloomuga materjal

Väide, et betoon on vaid hall igav sein, ammu enam ei tööta. Betoon võimaldab lennukaid ideid realiseerida – seda saab disainida nii, et see toimib sisekujunduselemendina või täpselt olustikku sobituva hoonelahendusena. Betooni on võimalik katta looduskivi, keraamilise plaadi või tellistega. Betooni saab värvida või sellele pilte luua.Reljeefse pinna saamiseks kasutatakse näiteks matriitse ehk kummimatte, millele betooni valades moodustuvad vastavad kujundid. Fotobetooni jaoks kasutatakse fotopabereid, luues nii soovitud piltekuni oma portreefotoni välja. Kasutatakse ka vase- või rauasulfaadiga betoonpinna töötlemist, mis annab väga põnevaid värvivariatsioone. Veel on võimalik kasutada erinevaid lisandeid, mille tulemusel saab tekitada betoonil nt isepuhastuva efekti. „Materjal loob võimalused, mille meeskond realiseerib,“ avab Pärna betooni maailma. Betooni on võimalik kombineerida ka kõigi teiste materjalidega – klaasi, puidu, metalli ja ka nt plastiga. E-Betoonelement ongi pühendunud just omanäolise ja vastupidava betooni loomisele.

BIM-hoonete ehituses – ülevaatlik, informatiivne, kuluefektiivne

„Tulevik on siin, isemõtlevad majad on saanud tegelikkuseks – kontrollivad, haldavad, tellivad jne. Aga lugu saab alguse juba palju varem, mitte siis, kui maja juba valmis on. Lugu algab ideest ja selle jõudmisest kõvakettale,“ sõnab Pärna.
Tänapäeval valmivad hooned esialgu arvutis, kus luuakse reaalsusele vastav mudel – BIM. See võimaldab kõigil, kes mudelina teostatud hoonega kokku puutuvad, selle kohta operatiivselt informatsiooni saada. Näha hoonet kui tervikut – ühenduskohti, arusaadavalt teostatavaid keerulisema kujuga elemente, eriosade paiknemist, arhitektuuri jm omavahelist sobitumist, planeerida valmishoone hilisemaid ümberkorraldustöid.

Hoonekarp – valmib n-ö ratastelt

Elementlahenduse paigaldamiseelised on tööde kiirus ja vähene ilmastikusõltuvus. Näiteks 2000 m2 tootmishoone karp püstitatakse 3–4 nädalaga – eelnevalt tehases valmis toodetud elementidest hooned pannakse kokku justkui Lego maja, niiet veokilt otse tõstetakse elemendid hoone lõppasukohta. Valmiva elementhoone seinaelemendid toodetakse üldjuhul kolmekihilistena – väliskiht, soojustus ja sisekiht, mis tagab nende kõrge soojapidavuse. Soojustuse paksus ja soojustusmaterjal võivad varieeruda.

Tulemus loeb

„Meie kõigi jaoks on olulised aeg ja kvaliteet – teha hästi, hoolida tulemusest ja luua kestvaid väärtusi – neid kriteeriume suudab tänapäevane elemenditööstus täita,“ kutsub Pärna üles usaldama oma valdkonnas kogenud meeskonda.

Kohalikule turule betoonist lahendusi pakkuv AS E-Betoonelement on tegutsenud juba ligi 25 aastat. Pealinnas on betoonelementidest näiteks Pöörise, Mardi, Marsi, Uue Maailma, Maakri, Roosikrantsi, Juhkentali jt tänavate korterelamud. Äri- ja ühiskondlikest hoonetest Karl Storzi ärihoone, Palmse Mehaanikakoda, MetaPrinti toomishooned Tallinnas ja Pärnus, Hawaii Expressi laohoone, Maxima logistikakeskus, Narva Kolledž, Tondiraba Jäähall jpt. ASi E-Betoonelement tooteportfell on lai ja klientidele luuakse lahendusi, mis vastavad just nende vajadustele kõige täpsemalt.

AS E-Betoonelement kuulub Euroopa juhtivaid elemenditootjaid ühendavasse kontserni Consolis SAS. Grupi sisene 100aastane kogemus ja koostöö võimaldab pakkuda moodsaid ning kvaliteetseid lahendusi. E-Betoonelement on keskendunud raudteebetoonelementidel põhinevate lahenduste projekteerimisele, tootmisele ja paigaldusele.

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down