Menu

Unikaalse arhitektuuriga Järve tornid valmivad elementidest

19/10/2018

AS E-Betoonelement ja TTP AS sõlmisid koostöölepingu Järve tornide elementlahendusele, mis hõlmab kõrghoonete projekteerimist, elementide tootmist, tarnet ja paigaldust. Kõrghooned projekteeritakse koostöös sõsarettevõttega CES.

Projekt: Järve tornid
Aadress: Järve tn 2, Tallinn
Tellija: TTP AS
Arhitekt: Martin Aunin
Teenused: elementlahendus: projekteerimine, tootmine, transport ja paigaldus
Toodete nomenklatuur: õõnespaneelid, postid, talad, trepid, rõdud, sise- ja välisseinaelemendid
E-Betoonelemendi projektijuht: Toomas Böttcher

E-Betoonelemendi projektijuht Toomas Böttcher: „Järve tornid on oma olemuselt E-Betoonelemendile väga huvitav projekt, sest kaks valmivat kõrghoonet on oma arhitektuuri, ajagraafiku ja lahenduse poolest kindlasti väljakutseid esitav.

Samas on see projekt taas hea näide pikaajalisest koostööst, sest oleme TTP-ga ehitanud mitmeid ja mitmeid hooneid juba 2000. aastate algusest. Hoonete fassaadiviimistlus tehakse värvipinnana, mis heledast toonivalikust lähtuvalt jätab tulemuse kauni ja särava.“

TTP AS ehitusdirektor Herki Narusk: „Kaks ultramoodsat kõrghoonet, mis Tallinna tuiksoonele kerkivad, on projekteeritud Eesti praeguse aja ühe tipparhitekti Martin Aunini poolt. Uus sihvakas ja suurlinlik maamärk on palistatud erinevate klaaspindade ning katkematu rõdude lindiga, mis suundub dünaamiliselt kõrgusse ja avab hingematvaid vaateid igasse ilmakaarde. Heledates toonides kõrguva fassaadiga torne on märgata kaugele.

Järve tornide äripindadega korterelamute kompleksi kuuluvad kaks tornelamut, äri-ja bürooplokk ning maa-alune parkla. Tornelamute maapealsete osadel on 19 ja 18 korrust, äri-ja bürooplokil 2 korrust. Maa-aluseid korruseid on kogu hoonekompleksil kaks. Bürooplokk saab 2. korruse tasapinnas olema ühendatud käiguteede kaudu.

 E-Betoonelemendiga koostööd iseloomustab omavaheline pikaaegne kogemus ja teineteise mõistmine, kus fookuses on alati suurepärane lõpptulemus, mis peab silmas kõigi osapoolte huve. TTP kui arendaja seisukohalt meeldib meile, et saame E-Betoonelemendist hoonete konstruktsiooniosa terviklahenduse, mis hõlmab projekteerimist, elementide toomist, transporti ja paigaldust.“

Järve tornid ümbritsetakse kõrghaljastusega, mis harmoneerub üle tee asuva Järve parkmetsaga, kus saab jalutada oma neljajalgse sõbraga ja tegeleda tervisespordiga. Tornide viimastele korrustele on planeeritud avarad penthouse-tüüpi korterid, mida ilmestavad vastavalt korterile kas katuseaknaga talveaed, pea kogu korterit ümbritsev rõdu või mõlemad. Suuremates korterites on majapidamisruum, mitu tualetti ning sviit-magamistoad. Siseviimistluses kasutatakse heledaid, naturaalseid toone ning kvaliteetseid materjale.

Tornide juurest on igasse suunda “kiirtee” – Ülemistele lennujaama, Tallinna bussijaama ja kesklinna, kuhu kõikjale saab 10 minutiga ning rongipeatus toob lähedale nii Nõmme kui Balti Jaama turu.

Järve tornidest esimene valmib 2020. aastal.

Lisainformatsioon: http://ttp.ee/projektid/jarve/

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down