Menu

Tööohutusse panustamine tasub ära

16/03/2019

Press, Virumaa Teataja, Toomas Herm

Aktsiaseltsi E-Betoonelement Tamsalu tehase väravas oli esmaspäeval elektrontablool arv 1131. Selle iga päev ühe ühiku võrra suureneva arvu tähendust ei arva ära isegi mälumängurid.

See arv näitab, mitu päeva on möödunud viimasest tööõnnetusest. Tamsalu tehase juht Marek Prees selgitas, et tööõnnetuseks peetakse juhtumit, kus kannatanu on vähemalt ühe päeva haiguslehel.

Selsamal esmaspäeval tehase töötajad igapäevast tööd tegema ei pidanud. Päev oli mõeldud tööohutusteadmiste ja -oskuste täiendamiseks.

Eestis pole eriti palju ettevõtteid, kus pühendataks üks päev pelgalt tööohutusele. See ju maksab, ja mitte vähe. Tehas kuulub ülemaailmsesse kontserni Consolis Group, kus on 10 000 töötajat. Eestis on kontsernil lisaks Tamsalu tehasele Harku tehas. Preesi sõnul ongi kontsernis pühendatud üks nädal tööohutusele ja seda nimetatakse turvalisuse nädalaks. Iga tootmisüksus valib sel nädalal sobiva päeva ohutusega tegelemiseks. Ja seda juba kuuendat aastat järjest. "Eesmärk on liikuda õnnetustevaba töökultuuri suunas,” sõnas Prees.

Tamsalu tehases korraldati neli töötuba. Esimeses õpetati kraanaga seotud nippe. Teises vaagiti tõstukiga juhtunud õnnetusi ja nende peamisi põhjuseid. Kolmandas töötoas aga räägiti verejooksust, selle peatamise vajalikkusest ja lihtsamatest sidumismoodustest.

Neljandas töötoas toimus sisuliselt viktoriin, kus neljal rühmal, millest igaühesse kuulus umbes paarkümmend töötajat, tuli vastata 54 küsimusele. Küsimused kätkesid endas nii varem õpitut kui ka tol ohutuspäeval räägitut-näidatut. Vastates õigesti kõigile küsimustele sai maksimumpunktid – 63. Võidu tõi 58 kogutud punkti, mille sai rühm planeerija Herki Loide juhtimisel.

Punktid ei olegi nii tähtsad. Marek Preesi sõnul on olulisem see, et kes varem ei teadnud, sai viktoriinil uusi teadmisi.

Kui tehases tegeles ohutusega neli rühma, siis üks oli Tamsalu kultuurimajas omandamas tuletöödega seotud oskusi ja teadmisi. Nemad said ka dokumendi, mis lubab neil töötada näiteks lahtise tulega.

Lisaks tööohutusse panustamisele torkas tehases silma kõrge töökultuur. Täpsemalt öeldes täpsus. Ohutuspäeva lõpetamine oli kavandatud kella 14-ks. Ja täpselt sel kellaajal alustas tehase juht Marek Prees oma lühikest sõnavõttu, milles ta tänas osalejaid ja avaldas lootust, et igaüks sai sel päeval uusi teadmisi.

AS E-Betoonelement on juhtiv betoonelementidest ehituslahenduste tegija Eestis, kus tegutsetakse 1992. aastast. Ettevõtte ehituslahendused hõlmavad hoonete ja rajatiste konstruktsiooni terviklahendusi alates tööprojekti koostamisest, tootejooniste projekteerimisest ja elementide tootmisest kuni transpordi ja paigalduseni.

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down