Menu

Sõsarettevõte CES: rahvusvaheline kogemus loeb

14/06/2018

Ajakiri EhitusEST, juuni

Ajakirjas EhitusEST ilmus artikkel Consolis gruppi kuuluvast E-Betoonelemendi sõsarettevõttest CES, kes sarnaselt E-Betoonelemendile otsib oma meeskonda projekteerijaid. Millised on rahvusvahelises kontsernis töötamise võimalused? Kuidas siin professionaalsel tasemel insenertehilisi teadmisi rahendada ja püsivat väärtust luua?

CES AS juht, Kaspar Ots: „Meie tahame Eestis olla rahulolevate spetsialistide organisatsioon, kelle juures inimesed tahavad töötada. Miks? Kuna nad teavad, et siin on head tingimused ja saab professionaalsel tasemel tegeleda insenertehniliste teadmiste rakendamisega, kasutades modernseid töövahendeid. Kui tahta tegeleda monteeritavast raudbetoonist elementidega, siis peaks tulema just CES-i ja E-Betoonelemendi juurde, et saada oma ala professionaaliks.”

Kaspar Ots, AS CES juht. Foto: Raul Mee

Kuidas kasutate oma töös BIM-i võimalusi?

„Leian, et Eestis tõlgendatakse BIM-i valesti. Building Information Model puhul on fookuses „building“ ja „modeling“, aga vähe keskendutakse keskmisele osale ehk informatsioonile.

Consolise arenguplaanidesse kuulub ka 5D BIM-i kasutuselevõtt kogu teenuse tsükli läbiviimiseks alates pakkumuse koostamisest, projekteerimisest, tootmisest kuni hoone püstitamiseni. 5D BIM mudelprojekteerimine tagab tootjale ja tellijale hea ülevaate projekti ajagraafikust ja tulevasest maksumusest, “ räägib Kaspar.

Loe lisaks: CES rahvusvaheline kogemus loeb

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down