Menu

Pöörise elamupiirkond on valmis – 10 aastaga 10 maja koos parkimismajaga

20/11/2023

E-Betoonelemendi ja TTP koostöös on valminud terviklik Pöörise elamupiirkond Mustamäele, kus 10 aasta jooksul on valminud 10 elementelamut ja nende juurde parkimismaja. Kokku on Pöörise elamupiirkonnas seitse 14-korruselist korterelamut, kolm 12-korruselist korterelamut ja üks 8-korruseline parkimismaja. Kokku on rajatud 804 kodu.

E-Betoonelemendi juhatuse liige Vaido Leosk: „Arendaja TTP-ga seob meid väga pikaajaline koostöö, mis on mitmeti väga heal tasemel realiseerunud. Pöörise majadega alustasime 2013. aastal, kus piirkonna arendaja TTP ja Nord Projekti arhitektid esitlesid oma visiooni valmivast elamurajoonist. Meie kui elemenditootja jaoks oli see suurepärane võimalus rakendada läbivalt elementehituse eeliseid. Meile jäi terviklahenduse pakkujana – elementidest hoone lahendust ning elemente projekteerides, tootes, tarnides ja paigaldades - võimalus protsessi kõigis etappides elementehitusest lähtuvalt lahendust efektiivsemaks ja kvaliteetsemaks muuta.

Pöörise elamute projekteerimisel, elementide tehases tootmisel ja paigaldamisel kasutasime BIM mudelit, kus mudelis ruumiliselt projekteerimine aitab vigu ennetada, näiteks on seal hästi näha sõlmede üksteise suhtes paiknemist. Samuti kantakse ehitusmudelisse lisaks elementlahendusele ventilatsiooni-, elektri-, vee-, kütte- ja muude eriosade projektid, mis on hiljem ka hoone kasutamisel olulise tähtsusega.

E-Betoonelemendi ja TTP koostööd tasub mitmeti esile tuua, just mastaapsus ja terviklik lähenemine elamuehitusest lähtuvalt, on toiminud juba aastakümneid. 2000. aastate keskpaigas valmis meie koostöös Piritale üle 20 ruut-ja ringmaja kontseptioonil põhineva korterelamu Padriku elamupiirkonda. Meie koostöö sai eriliselt ära märgitud kui Järve 18- ja 19-korruselised tornelamud võitsid käesoleval aastal Aasta Betoonehitise tiitli ja nüüd mitmete aastate vältel õnnestunult valminud terviklik Pöörise elamupiirkond. Me teame teineteise võimekust ja koostöö tulemusel valmib sobivaim lahendus efektiivseks ehitusprotsessiks, pöörastes sealjuures alati ka tähelepanu hilisemalt hooneid kasutatavate elanike vajadustele.“

Pöörise elamupiirkonna puhul tasub veel esile tuua, et hoonete kesksele alale on rajatud mänguväljakud ja skulpturaalne kompositsioon, mille TTP rajas Eesti Vabariigi 100. juubeliks ja mille eest TTP võitis Aasta Betoonehitise konkursil eriauhinna idee ja teostuse eest.

Lisaks kuulub tänapäevaste terviklike elamupiirkondade juurde ka autode parkimise lahendamine ja nii on valminud piirkonda 8-korruseline parkimismaja, mis möödujatele jääb alati silma kui hästikasutatav ja mugav lahendus, sest on parkivaid autosid täis.

Pöörise elamurajooni elanikud rõhutavad selle head hinna ja kvaliteedi suhet ning näevad seda kui pikaajalist investeeringut. Asukoht, lähedus terviseradadele, spordikompleksidele, koolidele ja lasteaedadele ning järvele ja merele on olulised tegurid, mis Pöörise elamupiirkonna atraktiivseks muudavad. Samuti märgitakse, et hea planeering ja helipidavus on Pöörise elamurajooni eelisteks võrreldes kesklinnaga. Rajooni lähedal paiknev ülikool võimaldab ka tulevikule mõeldes hiljem nt kortereid tudengitele rentida.

Vaata ka: https://betoonelement.ee/uuselamurajoonis-kodu-pirital-on-pooled-majad-valmis/
https://betoonelement.ee/aasta-betoonehitis-2022-on-jarve-tornid/
https://betoonelement.ee/referentsid/poorise-korterelamud/
https://moodnekodu.delfi.ee/artikkel/81705569/poorise-elamurajoon-harmooniline-elukeskkond-mustamael

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down