Menu

Õnnetuste vaba töökultuur – see on meie eesmärk

27/09/2022

Oleme Consolise ettevõtetes pühendunud eesmärgile, kus soovime luua õnnetuste vaba töökultuuri. Oleme seda sõnumit kandnud ja konkreetseid samme astunud turvalisema töökeskkonna loomiseks juba mitmeid aastaid. Lisaks igapäevastele tähelepanekutele, teemakoosolekutele ja aruandlusele-mõõdikutele, toimub Consolise 17 riigi ettevõttes ka korra aastas suursündmus – ohutuse nädal. Selle nädala raames toimuvad erinevad koolitused, õpitoad ja praktilised ülesanded. Vastavalt Consolise ettevõtete enda valikule jagatakse erinevad sündmused nädala peale või koondatakse ühele konkreetsele päevale kompaktselt kokku.

E-Betoonelemendi ohutuse juht Mihkel Anderson: „Eile, 26. septembril, toimus E-Betoonelemendi Harku ja Tamsalu tehastes Consolise ohutusnädala raames ohutuspäev. See päev oli tihedalt planeeritud erinevate koolitajate ja praktikute õpitubadena, kus E-Betoonelemendi töötajad said häid juhiseid nii igapäeva töökeskkonna turvalisemaks muutmiseks, aga ka üldharivaid teadmisi tervema ja rõõmsama elu elamiseks.

Töötoad toimusid teemadel, mis puudutasid otseselt tehnilisi teadmisi, nagu näiteks kraanaga töötamine ja elementide tõstmine, ohutud töövõtted ja võimalike ohtude märkamine. Samuti saadi teoreetilised teadmised ja praktilised oskused esmaabi andmisel nii endale kui ka teistele. Praktiseeriti ka tulekustutuse oskusi, õppides sealjuures tuleõnnetuste ennetamise kohta ja kuidas juba puhkenud tulekahju korral kõige paremini ennast- ja varasäästvalt käituda.

Üldharivate teemadena käsitleti tervislikku toitumist, räägiti millele tähelepanu pöörata, kuidas toidust teadlikult energiat ammutada ja keha kuulates õigeid valikuid langetada nii, et keha toimiks ja toetaks meie tervelt elatud elu pika aja jooksul. Üks töötuba oli füsioteraapia fookusega, kus praktilise poole pealt said kõik osalejad lihtsaid ja häid nippe, kuidas oma keha liigutada pisut erinevalt igapäevasest rutiinsest trajektoorist, nii et see toetaks keha võimet taastuda, toonuses püsida ja traumasid vältida. Viimase praktilise töötoa teema käsitles vaimset võimekust, kuidas tulla toime emotsioonidega, ärevusega ning saavutada rahuldust ja rõõmu pakkuv tasakaal oma mõtetes.

Meeskonnad läbisid ka töötoa, kus vaadati üle meie igaühe enda roll ohutu töökeskkonna tagamisel. Kuna käesoleva ohutuse nädala ohutuspäeva teema oli „Ära kõnni mööda”, siis õnnetuste vaba töökultuuri saavutamiseks on meil igaühel kohustus juhtida tähelepanu ohtlikele olukordadele. Nüüdsest on igaühel võimalus oma panus anda. Uuendusena on meie Harku ja Tamsalu tehases kasutusele võetud teavitussüsteem, kus kõik töötajad saavad lihtsalt ja kiirelt oma mobiiltelefonidega tagasisidet anda. Süsteem võimaldab sõnumeid ja pilte edastada kas siis kõige õnnestunumate lahenduste kohta, mida ka teistes tehastes kasutusele võtta või siis teavitada ohuolukorrast, mida tuleks kiiresti muuta, et päriselt õnnetusi ei juhtuks.

Soovin tänada kõiki meeskondi, kes ohutuspäevast innukalt osa võtsid, küsimusi küsisid ja töötoad edukalt läbisid. Aitäh kõikidele koolitajatele, kes oma kogemuse ja professionaalsusega meie ohutuspäeva rikastasid ja muidugi suur tänu korraldusmeeskonnale, tänu kellele päev edukalt sujus.“

„Kokkuvõtvalt võib öelda, et ohutuspäev suurendab meie kõigi silmaringi ja on hea meeldetuletaja, et kui me hoolime, panustame ja vastutame, siis sellest sõltub, et me ise ning meie sõbrad ja kolleegid tervena püsivad,“ sõnas Mihkel Anderson.

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down