Menu

Mustamäe Huvikooli fassaadid on inspiratsiooniks nii möödujaile kui ka kooli kogukonnale

18/08/2023

Mustamäe roheluses kerkib esile kaunis ja meeldejääv Mustamäe Huvikool. Selle hoone fassaadid pakuvad kõneainet ja inspiratsiooni koolis käijatele kui ka sellest möödujaile.

E-Betoonelemendi müügijuht Erik Albert: „Oleme väga tänulikud meie headele koostööpartneritele CES'ile, Acto Konsult'ile, KUU arhitektid'ele, RAMM Ehituse'le ja Mitt&Perlebach'ile, tänu kellega koostöös Mustamäe Huvikool teoks sai. Alates projekti algusest kuni hoone valmimiseni, iseloomustas meie koostööd tihe suhtlus. Valmimisprotsessis tuli ette ka mitmeid väljakutseid, kuid meie suhtluses peegeldusid pühendumus ja laialdased kogemused, mis viisid kauni ja funktsionaalse hoone valmimiseni.
Mustamäe Huvikooli fassaadid on suurepäraseks näiteks sellest, kuidas arhitektuur võib olla mitte ainult esteetiliselt nauditav, vaid ka sisuliselt tähendusrikas. Hoone fassaadidele paigutatud inimfiguurid, pesubetooni viimistlusega, avavad vaatajatele huvikooli maailma mitmetahulised tegevused. Need figuurid on moodustatud mitmest eraldiseisvast elemendist, mis kahe või nelja elemendi kokkupanekul moodustavad terviklikud pildid. Need jutustavad hoone loo ja sobituvad Mustamäe inimsõbralikku linnakeskkonda.
Tehnilise poole pealt saab veel välja tuua, et fassaadide loomine oli ka insenertehniliselt keerukas ülesanne, sest elementide kõrgused ulatusid kuni 4,5 meetrini, mis tähendas lisaväljakutseid tootmises, transportimises ja paigalduses. Eriline väljakutse oli muidugi paigalduse faasis, kus inimfiguuride osad pidid omavahel ideaalselt sobituma ning meie paigalduse juht Marko Haabjärv sai sellega suurepäraselt hakkama."

Mustamäe Huvikooli elav fassaad ja silmatorkav välimus kutsuvad avastama uue hoone pakutavaid võimalusi.

Loe ka uudist: https://paigaldustood-mustamae-huvikeskuse-ehitusel-on-alanud/
Vaata pilte suuremalt: https://referentsid/mustamae-huvikool/

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down