Menu

Meelis Einstein: veebruari kasv ehituses ei jätku

02/04/2013

Kaisa Gabral, Äripaev

Statistikaamet teatas, et ehitusmaterjalide tootjad olid ühed, kes tänavu veebruaris kenasti mahte kasvatasid. Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu juhi Meelis Einsteini sõnul tõid kasvu möödunud aastal alustatud projektid.

“Paljuski tuli kasv eelmisel aastal alustatud projektide lõpetamisest. Eks veidi tehti ka rohkem tööd, kuid jaanuar, veebruar ja märts on ehituses vaiksed kuud. Ühe kuu alusel pikemaid järeldusi teha ei saa. Mahud on väga väikesed, keskmisest suvekuust või müügikuust kordades väiksemad,” märkis Einstein, kelle sõnul märts ja mai tulevad jällegi kindlasti väiksemad. ”Palju sõltub ehituses ka ilmast. Sel aastal on märtsis külmem, möödunud aastal oli soojem ja sai teedeehitusprojektidega juba alustada. Sel aastal ei saa,” lisas Einstein.

”Sellist kasvu nagu oli veebruaris, me aasta lõikes näha ilmselt ei pruugi,” lisas ettevõtja ega osanud konkreetset ettevõtet välja tuua, kes oleks teistest edukam olnud. ”Kaubabetooni maht oli väga hea. Ehitusmaterjalide segment on väga lai. Üksikuid välja tuua ei osa,” märkis ta.

Ehitusmaterjalid ekspordivad peamiselt lähiriikidesse. ”Skandinaavia, Läti, Leedu veidi vähem ka Venemaa,” loetles Einestein riike. ”Krimeltel, kes teeb väiksemaid vidinaid, on võimekust eksportida kaugemale ka, kuid tavaline ehitusmaterjal üle ookeani ikka ei lähe,” lausus Einstein.

Rääkides veebruari ekspordist, siis võiks ka see veidi toetada veebruari kena kasvu. ”Eksport on meil stabiilsem kui koduturu tarbimine. E-Betoonelement on tubli eksportija näiteks,” kiitis Einstein.

Järgnevad kuud sellist kasvu nagu veebraris ilmselt ei näita. ”Praeguse pildi juures see pole reaalne. Ootame, et jääme tänavu mulluse tasemele. Võimalik, on ka väike tõus, aga sellist tõusu nagu veebruaris loota ei julge,” lisas ta.

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down