Menu

Kutsume betooni märkama – osale fotovõistlusel

07/09/2022

Tänavu tähistab Eesti betoonehitis 200. aastapäeva ja selle raames korraldab Eesti Betooniühing fotovõistluse „Märka betooni!“. Peatu ja vaata enda ümber, kindlasti märkad betooni – jäädvusta see ja saada foto  https://foto.betoon.org, sisesta sinna ka oma andmed, nii osaled auhinna loosimisel.

Eestis ringi liikudes peatub silm sageli mõnel ehitisel, olgu ta siis linnas või maal, maa all, maa peal või vees. Sageli on need ehitised rajatud enamlevinud kaasaegsest kodumaisest ehitusmaterjalist betoonist.

„Kutsume teid märkama enda ümber betooni tema tohutus mitmekesisuses ja seda jäädvustama,“ sõnas Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Imre Leetma. „Betoon on meie igapäevaelus nii tavaline, et sageli ei pane seda tähelegi. Ometi on tegemist ehitusmaterjaliga, ilma milleta oleks kaasaegse ühiskonna toimimine mõeldamatu.“

Tänavu täitub 200 aastat esimese Eesti betoonehitise, Narva Nikolai I silla ehitamisele asumisest. 200-aastase Eesti betoonehituse tähistamiseks kuulutab Eesti Betooniühing välja betooniteemalise fotovõistluse. Võistlusele on oodatud kõikvõimalikud betooni ja betoonehitust kirjeldavad fotod.

„Betoonist ehitatakse nii maju kui teid, sildu ja rulaparke, sadamaid ja purskkaeve, tuulikuid ja skulptuure, kanalisatsioonitrasse, loomalautu ja aiapinke,“ ütles Eesti Betooniühingu tegevjuht Toomas Vainola. „Betoonil võib olla huvitav väljendusrikas ja erivärviline pealispind aga ta võib olla ka konstruktsiooniliselt silmapaistev. Betoon võib olla sile nagu marmor samas kokku puutudes loodusega moodustada uusi unustamatuid värvikombinatsioone….“

Foto koos andmetega sisesta aadressil: foto.betoon.org.

Igal nädalal (~23.10) loositakse kõigi võistlusele saadetud fotode autorite vahel välja eriauhindu. Võistluse žürii valib novembris 2022 välja parima foto, mille autor saab peaauhinna.

Võistlusel osalevad tööd kajastuvad ka Betooniühingu Facebookis facebook.com/betoon.org ja Betooniühingu Instagramis instagram.com/betoon200.

Võistluse tingimusi ja juba saadetud fotosid vaata siit: foto.betoon.org

Allikas: betoon.org

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down