Menu

Kunstiakadeemia krundil läheb ehitamiseks

09/05/2013

Rivo Veski, www.tallinnapostimees.ee

Täna öösel avaneb Eesti Kunstiakadeemia (EKA) krundil ootamatu vaatepilt: keskööl saabub platsile eriveos betoonpaneelidega ning kaks kraanat ajavad oma haarmed laiali, et tõsta paika 50 meetri pikkune STT-paneelidest LAUD. Avamise järgselt laud värvitakse ja ehitatakse pingid.

Avamine neljapäeva öösel vastu reedet, s.o 10. mail kl 00.00.

Galerii LAUD on Kumu kunstimuuseumi näituse «Aedade järelelu» linnaruumiprojekt Tallinna kesklinnas. Tavapärase valgete seintega galerii asemel märgistab ruumi 50 meetri pikkune laud, mis «kaetakse» suve jooksul erinevate sündmustega.

Asukoht EKA krundil aktiveerib kesklinna trööstitult tühja parklaga ala ja loob alternatiivseid võimalusi nii kunstiürituste kui ka muude ettevõtmiste korraldamiseks.

LAUD pakub vahetut kunstikogemust väljakult möödujale - see on kohtumis- ja koosolemispaik, kus toimuvad töötoad, näitused, performance’id, filmi- ja muusikasündmused, piknikud ja peod. Külastajad on oodatud LAUDA aktiivselt kasutama. Kolm aastat tagasi alustati kunstiakadeemia lammutamist. Krundi ajutise hõivamisega toome EKA taas oma krundile.

Galerii ja tegevuspaik jääb avatuks kuni 9. septembrini.

Projekti initsiaatorid ja idee eestvedajad on Eve Arpo ja Grete Veskiväli rühmitusest You Must relax. Kaasautorid: Lauri Eltermaa, Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla, Ahti Grünberg ja Tõnis Kalve. Helikujunduse loob Taavi Tulev.

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down