Menu

Kalaranna kvartal laiub kaunilt Tallinna lahe ääres

14/10/2022

Koostöös meie heade partnerite Pro Kapital Grupp AS’i ja Nordecon AS’ga on valminud Kalaranna kvartali äripindadega korterelamute I ja II etapp. Kaheksa omanäolist korterelamut koos parkimismajadega nende all, moodustavad kauni ja tervikliku elamute kompleksi. Vaid mõne sammu kaugusel hoonetest võib varbad vette pista, tuulekohinat nautida ja oma mõtteid mõlgutada.

E-Betoonelemendi projektijuht Toomas Böttcher: „Kalaranna kvartali töödega alustasime E-Betoonelemendis 2020. aasta suvel. Tegemist oli väga mahuka ja detailiderohke projektiga, kus I ja II etapis valmis kokku kaheksa erineva väljanägemise ja suurusega äripindadega korterelamut.” 

„Kalaranna kvartali arhitektuuri teostasid Kadarik Tüür Arhitektid OÜ-st arhitektid Mihkel Tüür ja Ott Kadarik, kes iga ehitatava elamu omanäoliseks lõid. Väga mitmekesise viimistluste valiku on arhitektid kenasti harmooniasse sättinud. Ehituse I etapis valmisid A-, B-, K- ja L-majad, kus hoonete välisilme loovad tumedamates toonides betoonelementpinnad, mis on toodetud Rekli matriitspindadena, samuti on kasutatud looduskivi, alumiinium-komposiitplaatide ja plekklahenduse kombinatsioone. Ehituse II etapis valmisid C-, D-, I- ja J-majad, kus lisaks I etapis kasutatud viimistlustele lisandusid veel termotöödeldud männipuidust välisvooderdus ja tellisviimistluse kasutamine,“ kirjeldab Toomas Böttcher valminud elamuid.

Ülemisel pildil on Kalaranna kvartal veel ideetasandil, alumisel pildil on I ja II ehitusetapis ehitatud kaheksa korterelamut valmiskujul

„E-Betoonelement tarnis objektile kolmekihilised seinaelemendid, koorikplaadid, õõnespaneelid, ümar- ja kandilised postid, talad ning plaat- ja künarõdud,“ märkis Toomas Böttcher.

Kalaranna kvartalisse on planeeritud ka III ehitusetapp nelja elamuga, mis hetkel on planeerimisjärgus.

Veel pilte leiab SIIT.

Lisainformatsioon:

https://betoonelement.ee/kalaranna-kvartali-i-etapp-on-monteeritud-ja-ii-etapp-poole-peal/
https://betoonelement.ee/prestiizne-kalaranna-kerkib-elementelamutest/
https://kalaranna8.com/
https://www.tallinn.ee/et/uudis/kalaranna-promenaad-kulastajatele-avatud

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down