Menu

The facade of Narva College, University of Tartu, refers to the history of the city

11/03/2012

Ago Gaškov, ERR

The facade of the new study building at the University of Tartu, Narva College, is ready and there is an impression of a rising house in the border town, students and staff can move in late August.

Arhitektide Katrin Koovi, Indrek Peili ja Siiri Vallneri projekteeritud hoonel Narva raekoja platsil on esisein, mis meenutab kunagi Raekoja ees seisnud börsihoone kipsist valuvormi. Valged betoonpaneelid valmisid aktsiaseltsi E-Betoonelement Harku tehases. Ehituspaneelide tootja jaoks oli tegemist keeruka, kuid huvitava tööga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Keerukad elemendid, kujud on keerukad, see, et ta imiteerib barokkfassaadi negatiivis, mis oli arhitektide soov. Osa fassaadi tehakse siin Betoonelemendis, osa kohapeal," rääkis E-Betoonelemendi arendusjuht Andres Aas.

The white cement produced in Denmark has been used for making concrete and white aggregate from Finland has been used as a filler.

"Narva vanalinn rikuti ära 1944. aasta 6. märtsil, nii et rikkuda pole siin enam suurt midagi. Küll aga on minulegi, kes ma arhitektuurist suurt midagi ei tea, selge, et meie uus hoone ja Narva raekoda ja hoone vastas asuv hruštšovka moodustavad ühe terviku ja annavad aimu, kus oli Raekoja plats ja mida annaks teha, et Narva ajalugu veel taaselustada," sõnas Raik.

Despite the many controversy, Narva has taken over the new building. There have already been urban proxies. One of them argues that during the war, the Estonian government will move to the college, or the cellar of the former stock exchange building.

More news

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down