Menu

Тартуский университет в Нарвском колледже фасад относится к истории города

11/03/2012

Ago Gaškov, ERR

Фасад нового учебного корпуса в Тартуском университете, Нарвский колледж, готов, и создается впечатление, что восходящий дом в приграничном городе, студенты и сотрудники могут переехать в конце августа.

Arhitektide Katrin Koovi, Indrek Peili ja Siiri Vallneri projekteeritud hoonel Narva raekoja platsil on esisein, mis meenutab kunagi Raekoja ees seisnud börsihoone kipsist valuvormi. Valged betoonpaneelid valmisid aktsiaseltsi E-Betoonelement Harku tehases. Ehituspaneelide tootja jaoks oli tegemist keeruka, kuid huvitava tööga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Keerukad elemendid, kujud on keerukad, see, et ta imiteerib barokkfassaadi negatiivis, mis oli arhitektide soov. Osa fassaadi tehakse siin Betoonelemendis, osa kohapeal," rääkis E-Betoonelemendi arendusjuht Andres Aas.

Белый цемент, произведенный в Дании, использовался для производства бетона и белого заполнителя из Финляндии, который использовался в качестве наполнителя.

"Narva vanalinn rikuti ära 1944. aasta 6. märtsil, nii et rikkuda pole siin enam suurt midagi. Küll aga on minulegi, kes ma arhitektuurist suurt midagi ei tea, selge, et meie uus hoone ja Narva raekoda ja hoone vastas asuv hruštšovka moodustavad ühe terviku ja annavad aimu, kus oli Raekoja plats ja mida annaks teha, et Narva ajalugu veel taaselustada," sõnas Raik.

Несмотря на многочисленные разногласия, Нарва заняла новое здание. Уже есть городские прокси. Один из них утверждает, что во время войны эстонское правительство перейдет в колледж или в подвал бывшей биржи.

Еще новости

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down