Menu

Huge T1 Mall of Tallinn stands with the help of Tamsalu employees

19/11/2018

Virumaa Teataja, Anu Viita-Neuhaus

“Awesome!” goes everyone who has been on the spot, and seen the recently opened new generation shopping and entertainment center T1 Mall of Tallinn. The workers of E-Betoonelement’s factory in Tamsalu have a larger share of bragging rights. It was they who built the support structure of this modern four-storied building.

Tamsalu men and women are taken a part of building modern shopping centers before. In Tallinn, there´s no shopping centre, which frame isn´t made in Tamsalu.
Eesti suurim ehitusfirma Merko tellis just oma pikaajaliselt koostööpartnerilt E-Betoonelemendi Tamsalu tehasest betoonkarkassi. Tehase juhataja Marek Prees tunnistas, et 100 000 m2 müügipinnaga hoone toestiku tellimus on olnud suurim. “2015. aasta oktoobris alustasime ja 2017. oktoobris lõpetasime,” sõnas Prees kokkuvõtlikult.

Kaks aastat tehti, võiks öelda, lausa pulkhaaval iga päev palehigis tööd. Liivast, killustikust ja tsemendist miksitud betoon valati vineerist ja metallist vormidesse – just sellise kujuga mudelisse nagu tellija oli soovinud. “Isegi hoone trepikojad valatakse vormidesse,” märkis Prees.
2380 trucks took 53,000 m3 of concrete from Tamsalu to Tallinn, so the building could rise high.

Muljeid vägevast kaubandus- ja meelelahutuskeskusest Marek Prees veel jagada ei saa. Tehase juhataja tunnistas, et pole hooga tormaja, mistõttu pole veel T1Mall of Tallinnas käinud. Küll aga on ta oma töötajatelt kuulnud, et neil läks küll süda soojaks, kui nägid, et on hakkama saanud millegi nii võimsaga. “Tihti ongi nii, et alles kohapeal saad aru, kui suur see on,” nentis Prees.

Историю делали на заводе Тамсалу и раньше;

The workers had the honour to build the concrete elements of the War of Independence Victory Column, which is 143 meters high and made of glass panels.

.

Other West-Virumaa companies are also helping to make shopping centers all over Estonia. The "Supra Mööbel", operating in Sõmerul, produced wooden items for 20 benches at the Tartu Eeden Center.

Source: Huge T1 Mall of Tallinn stands with the help of Tamsalu employees

More news

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down