Menu

E-Betoonelement esitas neli hoonet Aasta betoonehitis 2018 konkursile

04/12/2018

Sel aastal esitas E-Betoonelement Aasta betoonehitis 2018 konkursile neli hoonet: kohtuhoone, T1 Mall of Tallinn, Estanc tootmishoone ja Sõjakooli tn korterealmud.

KOHTUHOONE
Esitamise põhjus: Tallinna südalinna äärealale kerkinud kohtuhoone on arhitektuurselt väljapaistva natuuriga. Hoone kõnekad fassaadimahud eenduvad üksteise suhtes nii horisontaalis kui vertikaalis. Hoonesse on paigutatud kolm riigiasutust: Harju maakohus, Põhja ringkonnaprokuratuur ning Registrite ja Infosüsteemide Keskus (RIK). Kõik ametkonnad paiknevad hoone eri osades, olles samas arhitektuurselt seotud ühtseks tervikuks. Hoone projekteerimine oli väljakutse, sest arvestada tuli kolme kasutaja soovidega, lisaks erinevate turvatsoonide astmetega. Ehitusprotsessi juhtimisel ja haldamisel kasutati BIM mudelit koos osamudelitega.

T1 MALL OF TALLINN – Meelelahutus- ja kaubanduskeskus

Esitamise põhjus: T1 kaubandus- ja meelelahutuskeskuse projekt on huvitav oma lahenduse poolest, sest tegemist ei ole tavapärase ristkülikukujulise hoonega, vaid selles on suured ja avatud erikujulised aatriumid, mis omakorda seadis väljakutse projekteerijatele lahendada monteeritavate ja monoliitsete osade omavahelised sõlmed. Tegemist oli väga mahuka projektiga, millel olid kõrgendatud ootused nii tootmis- kui ka tarnegraafikutele. T1 Mall of Tallinn kaubandus- ja meelelautuskeskus laiub ca 55 000 m², kus on ruumi enam kui 200 poele. Ehitusprotsessi juhtimisel ja haldamisel kasutati BIM mudelit.

ESTANC TOOTMISHOONE

Esitamise põhjus: Terviklik tööstushoone lahendus, kus on suurepäraselt õnnestunud arhitekti nägemus pakkuda hoone sisulisele poolele väärikas välisilme ja sealjuures on kasutatud kvaliteetseid materjale. Lisaks muudab eriliseks tootmishoone see, et seal on põrandaküte ja võimalik on tõsta 100 tonnist raskust.

SÕJAKOOLI TN KORTERELAMUD
Kauni ja isikupärase arhitektuuriga korterelamud, kus on elanikest lähtuval planeeritud kommunikatsioonide haldamine. Tegemist on topeltseintega kommunikatsioonišahtidega trepikojapoolsetes seintes – nii on maksimaalselt tõkestatud müra levik korteritesse ja lisaks on võimaldatud kommunikatsioonidele kergem ligipääs.

Aasta betoonehitis 2018 konkursi võidutöö selgub 2019. aasta märtsis Betoonipäeval. Peaauhind kuulub võiduidee autorile. Äramärkimist leiavad võitnud objekti tellija, projekteerija, ehitaja, raketise tarnija ja betooni tarnija.

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down