Menu

E-Betoonelement esitas Aasta betoonehitis 2023 konkursile neli projekti

22/11/2023

E-Betoonelement esitas Eesti Betooniühingu ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu poolt välja kuulutatud Aasta betoonehitis 2023 konkursile neli projekti – Mustamäe Huvikooli, Pöörise elamupiirkonna, Nurmenuku tn 4 asuva eramu ja Kiviõli Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti ühishoone.

Objekti nimi: Mustamäe Huvikool
Kasutuseesmärk: haridusasutus
Tellija: Tallinna Linnavaraamet ja Tallinna Haridusamet
Arhitekt: KUU arhitektid
Konstruktor: CES OÜ, Acto Konsult OÜ
Ehitaja: RAMM Ehituse OÜ, Mitt&Perlebach OÜ
Betoontoodete tarnija: E-Betoonelement OÜ

Ettepaneku põhjendus: Mustamäe Huvikooli fassaadid on suurepäraseks näiteks sellest, kuidas monteeritav betoonelement arhitektuur võib olla mitte ainult esteetiliselt nauditav, vaid ka sisuliselt tähendusrikas. Hoone fassaadidele paigutatud inimfiguurid, pesubetooni viimistlusega, avavad vaatajatele huvikooli maailma mitmetahulised tegevused. Need figuurid on moodustatud mitmest eraldiseisvast elemendist, mis kahe või nelja elemendi kokkupanekul moodustavad terviklikud pildid. Need jutustavad hoone loo ja sobituvad Mustamäe inimsõbralikku linnakeskkonda.
Täiendavalt saab tehnilise poole pealt välja tuua, et fassaadide loomine oli insenertehniliselt keerukas ülesanne, sest elementide kõrgused ulatusid kuni 4,5 meetrini, mis tähendas lisaväljakutseid tootmises, transportimises ja paigalduses. Lisaks oli tagatud elementide valu ülim täpsus, sest inimfiguurid fassaadil pidid omavahel sobituma millimeetrise täpsusega.

Lisainfo: https://betoonelement.ee/referentsid/mustamae-huvikool/

Objekti nimi: Pöörise elamupiirkond
Kasutuseesmärk: korterelamud
Tellija: TTP AS
Arhitekt: Meeli Truu, Andres Kariste, Kaja Tuhkanen; Nord Projekt AS
Konstruktor: E-Betoonelement OÜ; Nord Projekt AS
Ehitaja: E-Betoonelement OÜ, Maru Betoonitööd OÜ, PR Betoon OÜ
Betoontoodete tarnija: E-Betoonelement OÜ, Betoonimeister AS

Ettepaneku põhjendus: Pöörise terviklik elamupiirkond, kuhu on valminud 10 aastaga 10 elementelamut koos parkimismajaga, on suurepäraseks näiteks tellija (TTP) ja elemenditootja (E-Betoonelement) vahelisest pikaaegsest ja edukast koostööst sündivast sünergiast. Koostööst valmis Pöörisele kokku seitse 14-korruselist korterelamut, kolm 12-korruselist korterelamut ja üks 8-korruseline parkimismaja. Kokku on rajatud 804 kodu. Antud projekt on läbimõeldud ja terviklikult teostatud elementehituse musternäidis, kuidas seeriast, mastaapsusest ja kvaliteedist on loodud looduslähedust ja linnavõimalusi pakkuv elukeskkond, mis suurepäraselt arvestab ka korterite kasutajate ehk elanike huve.

Link videole: https://youtu.be/mGPEs_g_Hnw?si=O2s-UMzTl3-LN1He
Lisainfo: https://betoonelement.ee/referentsid/poorise-korterelamud/

Objekti nimi: Eramu Nurmenuku tn 4, Kiili vald
Kasutuseesmärk: eramu
Tellija: eraisik
Arhitekt: Priit Rannik
Konstruktor: Lauri Rauk
Ehitaja: Azelta Projekt OÜ
Betoontoodete tarnija: E-Betoonelement OÜ (seinapaneelid), Muuga Betoonelement AS (õõnespaneelid)

Ettepaneku põhjendus: Kiili valda ehitatud elementeramu puhul võib esile tuua mitmeid tarku lahendusi, mida selle ehitamisel on kasutatud. E-Betoonelemendi toodetud kolmekihilised SW-seinapaneelid paistavad silma oma unikaalse välimuse ja energiatõhususe poolest.
Eramu SW-seinaelementides on kasutatud PIR soojustust ja Eestis uudseid Schöck Isolink klaaskiud-komposiitmaterjalist kihtidevahelisi sidemeid, mille soojuserijuhtivus on ligi 20 korda madalam võrreldes tavapärase roostevabast terasest diagonaalsidemega. Antud süsteem võimaldas välisseinapaneelis külmasildade mõju oluliselt vähendada ja viia need miinimumini.
Läbiv võte on korruste vahelise paneelide vuugijoone nihutamine allapoole nii, et visuaalselt on esimene korrus madal ning selle peal on osaliselt konsoolselt raskepärasem teise korruse maht. Konsool on projekteeritud teadlikult, et varjestada kuuma suvepäikest elutoa ning köögi suurtel klaaspindadel. Konsoolist tekib esimese korruse mahtu justkui sisselõige, mis puidusena annab sooja kontrasti jahedale betoonile.
Esimese korruse betoonpaneelid on värvitud ja ümbritsevat männimetsa imiteeriva matriitspinnaga. Teise korruse betoonpaneelid teeb eriliseks alla ja ülespoole väljavenitatud titaandioksiidiga töödeldud väliskoorik, mis moodustab ühtse pinnana ka lamekatusele omase parapeti. Titaandioksiidiga betoonelementide eelised hõlmavad paremat vastupidavust ilmastikule, võimet isepuhastuda ning erksamat ja valgemat välimust. Uuringud näitavad, et selline betoonpind suudab UV-kiirguse toimel siduda õhust lämmastikuühendeid, aidates sellega kaasa keskkonna puhastamisele.
Eramul on ka pealtnäha lihtsas vormis peidus kaval konstruktiivne skeem, kus konsoolse otsaseina seinapaneelid on mittekandvad ning toetuvad ainult otstest kolmele põikseinale. Konsooli vasturaskuseks on katuslae õõnespaneelid risti põikseintel ning on asetatud teises suunas kui korruste vahelae õõnespaneelid.
Eramu sisearhitektuuris on kasutatud mitmeid nutikaid lahendusi panipaikade lahendusteks ning elukeskkonna hubaseks ja mugavaks muutmiseks.

Lisainfo: https://betoonelement.ee/referentsid/nurmenuku-tn-eramu/

Objekti nimi: Kiviõli Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti ühishoone
Kasutuseesmärk: päästehoone
Tellija: Riigi Kinnisvara AS
Arhitekt: Martin Aunin, Katrin Kõlu
Konstruktor: Novarc Group AS, Reino Rass
Ehituse peatöövõtja: Dreibau OÜ
Betoontoodete tarnija: E-Betoonelement OÜ

Ettepaneku põhjendus: Hoone arhitektid Novarc Groupist, arhitektid Martin Aunin ja Katrin Kõlu, on Kiviõli Päästekomando ja Politsei Ühishoonet luues suurepäraselt ära tabanud hoone tervikliku olemuse – arhitektid on loonud atraktiivse ja kõneka välisilme, kus matriitspinna viimistlusviis, triipude ja domineeriva punasega, annab hoone välispildis edasi hoone sisulise olemuse.

Lisainfo: https://betoonelement.ee/referentsid/kivioli-paasteameti-ning-politsei-ja-piirivalveameti-uhishoone/

Võitja kuulutatakse välja märtsis 2024. Peaauhind kuulub võiduidee autorile. Äramärkimist leiavad võitnud objekti tellija, projekteerija, ehitaja, betooni, betoontoodete ja raketise tarnija. Vajadusel annab žürii välja eriauhindu.

Loe täiendavalt: https://www.betoon.org/aasta-betoonehitis/voistlusest/

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down