Menu
Foto: Henry Narits

Delta keskus valiti tartlaste 2019. a lemmikhooneks

17/04/2020

Tartu Ülikooli Delta keskus, valiti Tartu linna konkursi „Aasta parim ehitis 2019″ raames tartlaste 2019. aasta lemmikhooneks ning Tartu parimaks ühiskondlikuks ehitiseks. Keskus on Tartu Ülikooli majandusteaduskonna, arvutiteaduste instituudi ning matemaatika ja statistika instituudi ühiseks õppe- ja teadushooneks.

E-Betoonelemendi poolt valmisid Delta keskuse juurde kuuluvale Ettevõtlusmajale õõnespaneelid, talad, postid, SW-seinad, vaheseinad ja trepid. Projekt valmis koostöös ehitusfirmaga Rand ja Tuulberg AS ja Ehitustrust AS. Hoone arhitektideks olid Sander Aas, Illimar Truverk ja Timo Titma.

Konkurss „Aasta parim ehitis” on iga-aastane tunnustusüritus, mille eesmärk on ära märkida eelmisel aastal Tartu linna kerkinud enim silmapaistnud ehitised. Ürituse käigus antakse tunnustuse saanud ehitiste omanikele, ehitajatele ja projekteerijatele üle tänukirjad ja tunnustustahvlid, mille saab paigaldada hoone fassaadile.

2019. aasta konkursil hinnati kõiki 2019. aastal Tartu linnas kasutusloa saanud hooneid. Hindamiskomisjoni poolt valitud ehitised pandi üles Tartu linna kodulehele rahvahääletusele, mille käigus selgitati välja rahva lemmik. Rahvahääletusel osales 3169 inimest, kellest 30 protsenti valis parimaks ehitiseks Delta õppehoone.

Loe ka: Tartu Ülikooli Ettevõtluskeskus – üle 10 000 ruutmeetri õppe-ja teaduspinda

Vaata lisa: Tartu Ülikooli Ettevõtluskeskus

Allikas: ut.ee/uudised

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down