Menu

CABRO üksus tarnib mahutid Soome biogaasijaama ehituseks

07/08/2020

E-Betoonelemendi põllumajandusüksus CABRO™ tarnib Soome Porisse ehitatavale biogaasijaamale mahutid. Acontank™ mahutid on pikaealised, hooldusvabad ning lihtsa ja kiire paigaldusega, mistõttu on need tihti eelistatud biojäätmete ja muude jäätmete hoiustamiseks.

E-Betoonelemendi projektijuht Kaido Kindel: „Poris valmivale uuele biogaasijaamele tarnime kokku kolm mahutit, mis kõik saavad olema kuue meetri kõrgused. Mahutite tarbeks toodame kokku 65 elementi.”

Projekt: Biogaasijaam – Pori, Luotsinmäki
Tellija: Envor Pori OY
Töövõtt: täislahendus – projekteerimine, elemendid, paigaldus
Projektijuht: Kaido Kindel
Tarne: märts – aprill 2021

Porisse valmiv biogaasijaam hakkab kasutama parimat võimaliku tehnoloogiat biogaasi tootmiseks. See tähendab, et ära hoitakse kõikvõimalikud lõhnad ning muud negatiivsed keskkonnamõjud. Biojäätmed, millest gaasi valmistama hakatakse saadakse Pori veepuhastusjaama setetest ning muude biojäätmete töötlemisest. Aastas hakkab biogaasijaam tootma 20 GWh biogaasi.

Valmis biogaasi hakkab eelkõige kasutama samal ajal valmiv biogaasi tankla, kuna piirkonnas on kiiresti kasvav biogaasi kasutatavate autode arv. Kui toodetav biogaas peas ületama tankla nõudluse saab survestatud biogaasi tarnida konteinerites teistesse tanklatesse, tööstustesse või toita sellega riikliku gaasivõrku.

Biogaasijaam valmib 2021. aasta suvel.

Lisainfot leiab siit.

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down