Menu

AS E-Betoonelemendile omistati „Aasta betoonehitis 2011“ ehitise eriauhind

15/03/2012

AS E-Betoonelement võitis „Aasta betoonehitis 2011“ konkursil ehitise eriauhinna Helme tn korterelamute erinevate nõudlike, uudse tehnoloogiaga kvaliteetsete betoonpindade teostamise eest. Arhitektid olid Kalle Vellevoog ja Velle Kadalipp, Arhitektuuribüroo JVR OÜ.

Žürii kommentaar: Arhitekt ja arendaja on leidnud võimaluse kasutada mitut erisugust, erinevate tehnoloogiate abil loodud betoonpinda. Graafiliste betoonkujutiste saamiseks leiti oma uuenduslik lahendus, mis on kordades ökonoomsem senikasutatutest. Tulemus on pilkupüüdev ja kvaliteetne. Reljeefsete betoonpindade valuks mõeldud kummimatriitside valmistamise tehnoloogia avardab arhitektide ja tellijate valikuvabadusi betoonpindade ilmestamisel.

Loe lisaks uudist 14.02.2012 - AS E-Betoonelement esitas Aasta betoonehitis 2011 konkursile Helme tn kortermajad
Galerii: Kodukolde kortermajad

„Aasta betoonehitis 2011“ peaauhinna võitis heliskulptuur Cromatico., mis asub Tallinna Lauluväljakul. Võidutöö koosneb 12 betoonkambrist, mis igaüks kõlab eri helikõrgusel vastu.
Žürii hinnangul on võidutöö puhul tegemist keerulise insener-tehnilise lahendusega, kus kohtuvad kunstniku nägemus helidest ja nende levimisest ning selle tehniline teostus.
Idee: Lukas Kühne ja Mikko Fritze, teostus Mait RõõmusVaata postitustaar (Nordecon Betoon OÜ).

Teine eriauhind läks eramule Tabasalus, mis oli teostatud Palm E arhitektibüroo OÜ poolt, arhitektid Eero Palm ja Pille Noole ning tellija Priit Altperele - tellija ja arhitekti hea koostöö eest.

Ajakirja „Ehitaja“ eriauhind – AS-le Kontek Int – Tallinna reoveepuhastusjaama biofiltri hoone kvaliteetsete betoonitööde teostuse eest.
Veebiportaali „ehitusuudised.ee“ (AS Äripäev) eriauhind lugejaküsitluse võitjale – Tallinna reoveepuhastusjaama biofiltri hoonele.

Vaata pressiteadet 14.03.2012 - Aasta betoonehitis on heliskulptuur Cromatico

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down