5 Uudised menüü

Uudised > 2016


E-Betoonelement projekteerib ja toodab uue kohtuhoone elemendid
16.12.2016

AS E-Betoonelement ja Astlanda Ehitus OÜ sõlmisid koostöölepingu Tallinna uue kohtumaja tööprojekti projekteerimisele ning elementide projekteerimisele, tootmisele ja tarnele.

Kohtuhoone

Projekt: Kohtuhoone
Aadress: Lubja tn 4, Tallinn
Tellija: Astlanda Ehitus OÜ
Teenused: tööprojekti projekteerimine; elementide projekteerimine, tootmine ja transport
Tooted: õõnespaneelid, postid, talad, trepid, sise- ja välisseinaelemendid
E-Betoonelemendi projektijuht: Kristjan Leht

Tallinna südalinna äärealale valmib uus kohtuhoone, mille fassaadid on arhitektuuriliselt kavandatud rahulike, kandiliste mahtudena, mis eenduvad üksteise suhtes nii horisontaalis kui vertikaalis. Hoone on mitmetahuline, kuid olemuselt lihtsa ja karge geomeetriaga. E-Betoonelement toodab hoone fassaad tarbeks valkjashalli tooniga titaanoksiidiga töödeldud kolmekihilised soojustatud raudbetoonpaneelid, karkassielemendid ja õõnespaneelid.

Uues hoones hakkavad paiknema kolm riigiasutust: Harju maakohus, Põhja ringkonnaprokuratuur ning Registrite ja Infosüsteemide Keskus (RIK). Kõik ametkonnad hakkavad paiknema hoone eri osades, olles samas arhitektuurselt seotud ühtseks tervikuks, taotlemata nende visuaalset eristamist.

Hoone autorid on Andres Siim ja Kristel Ausing Arhitektuuristuudio Siim & Kreis. Nende ideelahendus „Matrix“ võitis esikoha kolmeteistkümne kandidaadi seast. Hoone peaprojekteerija on Novarc Group AS.

E-Betoonelemendi tarned kestavad järgmise aasta märtsist kuni septembri lõpuni. Hoone valmib lõplikult 2018. aasta kevadel.

 
KohtuhooneKohtuhooneKohtuhoone
Fotod: RKAS