Menu

Valminud Toom-Kuninga korterelamud võluvad kauni välisilmega

26/08/2020

Valminud Toom-Kuninga korterelamud ei jäta kedagi külmaks. Välisilmelt on elementelamud modernsed ja pilkupüüdvad, sisemuselt mugavad ja praktilised majad, mis asuvad kesklinnas kõigele vajalikule lähedal.

Projekt: Toom-Kuninga 15-19, 21, Tallinn
Tellija: Kiikri Ehitus OÜ
Arendaja: Metro Capital
Arhitekt: Kadarik Tüür Arhitektid OÜ
Töövõtt: elementide tootmine ja tarne

Oma olemuselt on korterelamud suuremahulised, kuid tänu majade liigendatusele ja erinevatele välisfassaadidele jätavad mulje kui eraldi seisvatest majadest, mis on kenasti ümbritsevasse keskkonda sobituma pandud.

„Korterelamutes on pandud suur rõhk arhitektuurile, ehituskvaliteedile ja muidugi korterite kasutusmugavusele. Betoonelementidest terviklahendus on sellistele nõudmistele sobiv ehitusviis pakkudes muuhulgas kiiret püstitust, võimaldades avaraid korterilahendusi ning väikseid hoolduskulusid,” ütleb Consolis Baltikumi tehnika- ja arendusjuht Vaido Leosk.

„Oleme Consolises pühendunud betoonfassaadide tootmisele ja valminud korterelamud on heaks näiteks sellele. Korterelamute betoonseinte välisviimistluses tuleb esile betooni eksponeerimise võimekus – kasutatud on nii musta, valget kui ka roostekarva viimistlust, millest viimane on saavutatud patineerimise teel. Kaunid pinnad annavad ümbritsevale keskkonnale juurde mõnusa eristuva aktsendi, aga olles sealjuures elegantsed ja kaunid. Projekti õnnestumisse panustas rahvusvaheline meeskond, kus betoonelemente tarniti ka Läti ja Leedu sõsarettevõtete tehastest,“ lisab Vaido Leosk.

„E-Betoonelemendi Harku tehases oleme alustanud automatiseeritud tootmisliinil lihvitud betoonpindade tootmisega, mis annab arhitektidele veel ühe võimaluse isikupäraste ideede realiseerimiseks,“ täiendab ta.

Hooned kuuluvad eeskujulikult B-energiaklassi, mille puhul on eelistatud keskkonda ja energiat säästvaid lahendusi. Korterid on sisemuselt avarad, kõrgete lagedega ja praktilised. Korterelamutes on nii 1-2 toalisi kortereid, aga ka 3-4 toalisi perekortereid.

Uue Maailma rajoon Tallinnas, kus korterelamud paiknevad, on kiiresti arenev elamupiirkond, kus lähedal asuvad hubased kohvikud, kino, poed, lasteaiad ning pargid. Prežtiise välimuse, praktilisuse ja hea asukoha tõttu on paljud juba leidnud nendes korterites oma ideaalse kodu.

Uudis 27. juuni 2019 – Metro Capital pani nurgakivi Uue Maailma korterelamule

Lisa pildimaterjali saad vaadata SIIT.

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down