Menu

AS E-Betoonelement alustas paigaldustöödega Kaagveres

28/01/2015

Käesoleval nädalal alustas E-Betoonelemendi paigaldusmeeskond Kaagvere koolikompleksi elementide montaaži.

E-Betoonelement ja YIT Ehitus sõlmisid koostöölepingu hoonekompleksi elementlahendusele, mis hõlmab koolihoonete tarbeks elementide projekteerimist, tootmist ja paigaldust. Toodetest on esindatud õõnespaneelid, talad, postid, soklipaneelid, ühe- ja kolmekihilised seinaelemendid.

AS E-Betoonelement projektijuht Toomas Böttcher: „Käesoleva projekti puhul on suureks väljakutseks välisseina elementide viimistlus, s.o raudoksiidiga patineeritud harjapind ja musta pigmendiga harjapind. Keeruline on elementide valmistamine, kuna ühtegi parandust välisseina pinnas märkamatult teha ei saa. Samuti on latt kõrgeks aetud logistika meeskonnale, sest elemendid peavad ka pika tee vastu pidama ilma vigastusteta.“

Elementide tööjoonised koos mõningase konstruktsiooni projekti muudatustega teostab AS CES.

Tartumaale Kaagvere külla rajatakse kaheksast hoonest koosnev uudseid lähenemisi võimaldav õpilasesõbralik kompleks, kuhu kuuluvad kooli peahoone, peremaja ja kuus rühmakodu.

Lisaks koolitööks vajalikele ruumidele paiknevad koolihoones veel ruumid võrgustikutööks, ruumid intensiivse järelevalvega rühmakodu õpilastele, spordisaalid, personali ruumid ning köögiplokk. Kooli juurde rajatakse jalgpalliväljak, multifunktsionaalne korvpalliväljak ning kinnistusisesed ja –välised juurdepääsuteed.

Ligi 3900-ruutmeetrise õppekompleksi on projekteerinud arhitektuuri- ja inseneribüroo Esplan.

Kool alustab uutes ruumides õppetööd 2015. aasta sügisel. Kaagvere erikooli uues kompleksis hakatakse õpetama psüühika- ja käitumishäiretega õpilasi, suurimaks õpilaste arvuks on planeeritud 76.

Kool avatakse 2015. aasta sügisel.

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down