Menu

Tallinna Tehnikaülikooli uuele Energeetikateaduskonna hoonele pannakse täna nurgakivi

05/06/2003

Uus ehitis kerkib Tehnikaülikooli peamaja kõrvale, Ehitajate tee äärde. 6770-ruutmeetrise brutopinnaga kuuekorruselises hoones hakkab kasulikku pinda olema ligi 5700 ruutmeetrit. Valmivasse hoonesse planeeritud kaasaegsed auditooriumid, laborid ja kabinet

Objekt: Tallinna Tehnikaülikooli Energeetikateaduskond
Asukoht: Tallinn, Ehitajate tee 5
Arhitektuuribüroo: Mai Shein
Üldprojekteerija: Neoprojekt
Projektijuht: AS Remet

Uus ehitis kerkib Tehnikaülikooli peamaja kõrvale, Ehitajate tee äärde. 6770-ruutmeetrise brutopinnaga kuuekorruselises hoones hakkab kasulikku pinda olema ligi 5700 ruutmeetrit. Valmivasse hoonesse planeeritud kaasaegsed auditooriumid, laborid ja kabinetid peaksid oluliselt parandama praegu Koplis asuva energeetikateaduskonna töö- ja õppimistingimusi. Hoone sisaldab endas nelja erinevat instituuti: Elektrijaamade ja Jõuelektroonika Instituut, Elektroenergeetika Instituut, Mäeinstituut ja Elektrotehnika Aluste ja Elektrimasinate Instituut.

Hoone funktsionaalne skeem on nii lahendatud, et kõik instituudid paiknevad erinevatel korrustel. Raskete seadmetega varustatud laboratooriumid on esimesel korrusel. Teise korruse tasandile jääb põhiline ühendus olemasoleva ülikooli hoonega ja siit saab alguse vertikaalne, kõiki korruseid läbiv katusaknaga õhuruum, mis on ääristatud rõdudega. Dekanaat on teisel korrusel ja rektoraat on kuuendal korrusel. Kaks suurt, 150-kohalist üldauditooriumit on paigutatud teineteise kohale ja moodustavad suure punasest kivist viimistletud pinnaga kaarja vormi.

Hoone ehitatakse betoonelementidest ja viimistletakse struktuurkrohviga. E-Betoonelemendi töövõtt koosneb betoonkonstruktsioonide valmistamisest, tarne kestab märtsist juuni lõpuni.

Energeetikahoone ehituse tellija on Tallinna Tehnikaülikool. Ehituse maksumuseks kujuneb ca 65 miljonit krooni, millele lisandub sisustuse maksumus. Ehitise on projekteerinud arhitekt Mai Shein, ehitustöid teostab AS Remet.

Energeetikateaduskonna uus hoone peaks valmima käesoleva aasta lõpuks, seega 2004 -nda aasta semester peaks algama uues Energeetikateaduskonna hoones.

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down