Menu

Tallinna Muusika- ja Balletikooli elemendid toodab E-Betoonelement

14/07/2020

Väga oodatud Tallinna Muusika-ja Balletikooli ehitus on alanud ning koostöös Merko Ehitus Eesti AS’iga tarnib augustis objektile esimesed elemendid E-Betoonelement. Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalasse kuuluvasse Tallinna Muusika- ja Balletikooli tuuakse kokku Tallinna Muusikakeskkooli, Tallinna Balletikooli ja Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli õpilased. Ühendkool hakkab pakkuma kaasaegseid õppevõimalusi maailmatasemel õppe-, harjutus- ja esinemistingimustes, kus lisaks klassi- ja harjutusruumidele saab olema mitu saali, õpilaskodu, stuudio, ujula ja sisehoov.

Projekt: Tallinna Muusika- ja Balletikool
Tellija: Merko Ehitus Eesti AS
Töövõtt: elemenditarne
Projektijuhtimine: Toomas Böttcher
Müük: Neeme Kasela
Tarne: august 2020 – mai 2021

Tallinnasse, Pärnu mnt 59, rajatav Muusika- ja Balletikooli on planeeritud umbes 700 õppekohta ning tegemist saab olema A-energiaklassi hoonega, mille suletud netopinnaks tuleb 23 860 m². Hoone arhitekt on mainekas Austria arhitekt Atelier Thomas Pucher, kes võitis oma tööga arhitektuurivõistluse juba 2011. aastal, kaastegevad on 3+1 arhitektid ja T43 sisearhitektid (Eesti).

Projekti arhitektuurne idee on luua eriline salapärane koht linnaruumis, kus hooned on hajutatud krundi äärtesse nii, et nende keskele tekib ainulaadne avatud ruum “vaikuse aed”.

Allikas: Haridus- ja Teadusministeerium

Tallinna Muusika- ja Balletikooli hoone kandevkonstruktsiooni teostab E-Betoonelement, tarnides objektile õõnespaneelid, täisplaadid, postid, talad, vaheseinad ja trepid. Hoone fassaad saab koosnema erineva toonivarjundiga alumiiniumkomposiitplaat metallkassettidest ja iga akent hakkab ümbritsema raam, mis tõstab esile hoones toimuvat tantsu ning pillimängu, elavdades nii linnaruumi.

E-Betoonelemendi tarned lõppevad 2021. a kevadel ning Muusika- ja Balletikool alustab oma tegevust 2022. a 1. septembril.

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down