Menu

Kuulutati välja „Aasta Betoonehitis 2010“ konkurss

28/09/2010

Eesti Betooniühing ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit kuulutasid välja konkursi „Aasta betoonehitis 2010”.

„Madalseisule vaatamata on Eestis tänavugi valminud ja valmimas hulgaliselt väärikaid hooneid ja rajatisi, kus betooni kui enamkasutatavat kodumaist ehitusmaterjali olulisel määral kasutatud on,” ütles Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Mati Laurson. Laursoni sõnul on betoon kui püsiv ja vastupidav materjal hinnas nii headel kui halbadel aegadel.

Konkursi eesmärgiks on leida ja esile tõsta ehitisi, mille nägusus ning efektiivne ja ökonoomne teostus demonstreerivad betooni kui materjali eeliseid ja võimalusi. „Tahame võistlusega kaasa aidata betoonarhitektuuri, betoonitehnoloogia ja betoonehituse arengule,“ sõnas Eesti Betooniühingu tegevdirektor Peeter Kokk. “Ootame kõigi väärikate betoonmajade ja betoonrajatiste omanike, ehitajate, materjalitarnijate, projekteerijate jt. asjaosaliste aktiivset osavõttu,“ täiendas Kokk.

Konkursile võib esitada ehitisi (hooneid ja rajatisi), mis antakse tellijale üle 2010. aasta jooksul ning mida ei ole antud konkursile varem esitatud. Esitada võib ka konstruktsioone ja menetlusi.

Võidab objekt või menetlus, kus oluline panus on olnud Eestis registreeritud ettevõtjate tööl ja Eestist tarnitud betoonmaterjalidel. Võidutöö valimisel arvestatakse ka objekti projekteerimise ja ehitamise professionaalsust ja nõudlikkusastet, kvaliteeti ja innovaatilisust.
Peaauhind kuulub võiduidee autorile – arhitektile. Äramärkimist leiavad võitnud objekti tellija, projekteerija, ehitaja ja betooni tarnija.

Žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Betooniühingu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu, Eesti Projektbüroode Liidu, Kunda Nordic Tsemendi ja ehitusajakirjanduse esindajad. Žürii kokkukutsujana toimib konkursi korraldaja.

Konkursile tööde esitamise tähtaeg on 1. detsember 2010. a.
Võitja kuulutatakse välja 11. Betoonipäeval 2011. aasta märtsis.

Lisainformatsioon:
Mati Laurson, Eesti Betooniühingu juhatuse esimees,
Savekate OÜ nõukogu liige
Tel: 7309 830;  50 34 916: e-post: 
Peeter Kokk, Eesti Betooniühingu tegevdirektor,
Tel: 648 1918; 51 87 198; e-post: 
Enno Rebane, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu tegevdirektor
Tel: 648 1918; 51 82 662; e-post: 

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down