Menu

Kiviõlisse valminud päästjate ühishoone sai matriitspinnaviimistluse

28/08/2023

Kiviõlisse, Ida-Virumaale, on valminud Päästekomando ja Politsei Ühishoone, mille seinaelementide viimistluseks on kasutatud matriitspinnaviimistlust. Nii nagu on pidevas muutumises ja arengus ehitusvaldkond, efektiivistades ehitusprotsesse ja otsides uusi keskkonda sobituvad arhitektuurivõimalusi, nii pööratakse suurt tähelepanu ka hoonete innovaatilistele, kestvatele ja esteetilistele pinnaviimistluse võimalustele.

Matriitspinnaviimistlust kasutatakse tehases valmistatud betoonelementide puhul üha tihedamalt, sest arhitektide nägemust on pea alati võimalik ka detailselt ellu viia. See on kiiresti arenenud viimistlussuund, mis on praktikas palju kasutust leidnud just oma võimaluste rohkuse poolest.
Matriitspind kujutab endast reljeefset elemendi tekstuuri, mis saavutatakse betooni valamisel spetsiaalsetesse vormidesse. Tulemuseks on unikaalse mustriga betoonpind, mis sageli on inspireeritud erinevatest materjalidest nagu metall, kivi või puit. Samas võib luua ka erinevate tekstuursete vormide kasutamisel keerulisi mustreid, andes seeläbi betoonelementidele kunstilise väljanägemise.

Hoone arhitektid Novarc Groupist, arhitektid Martin Aunin ja Katrin Kõlu, on Kiviõli Päästekomando ja Politsei Ühishoonet luues suurepäraselt ära tabanud hoone tervikliku olemuse. Nad on loonud atraktiivse ja kõneka välisilme, kus matriitspinna viimistlusviis, triipude ja domineeriva punasega, annab hoone välispildis edasi hoone sisulise olemuse.

Kiviõli Päästekomando ja Politsei Ühishoone tellija on Riigi Kinnisvara AS. E-Betoonelemendis tagasid sujuva tootmise, eduka projektijuhtimise ja ladusa müügisuhtluse müügiinsener Neeme Kasela, projektijuht Toomas Böttcher ja tootmisjuht Hans Süld.

Turvu referentsiga: Kiviõli Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti ühishoone

Loe ka: https://betoonelement.ee/kivioli-uhishoone-elementide-tootmine-on-alanud/

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down