Käesoleval nädalal toimub E-Betoonelemendis iga-aastane ohutusnädal, mille raames pööratakse tähelepanu ohutuse tagamisele nii tehastes, kontorites kui ka kodukontorites. Consolis gruppi kuuluvad ettevõtted, sh ka E-Betoonelement, püüdlevad kõik täielikult õnnetustevaba töökultuuri suunas. Numbrid on aasta aastalt paremaks läinud, kuid veel on palju teha, et õnnetusi ennetada ja et neid üldse ei juhtuks.
Ohutusnädalal on fookuses viis erinevat teemat, mida kõiki eraldi põhjalikumalt käsitletakse: õnnetustevaba töökeskkond, tulejoon, liikumisteed, töövahendid ja Covid-19 leviku tõkestamine. Neid teemasid käsitletakse teoorias, aga jagatakse ka praktilisi näiteid, milliseid õnnetusi on juhtunud ja kuidas neid vältida. Oluline on märkida, et iga töötaja vastutab ise oma ohutu käitumise eest ja oodatud on kindlasti sekkumine, kui nähakse teisi ohtlikult käitumas.
Harku tehase juhataja Hans Süld: „Õnnetustevaba kultuuri suunas peame liikuma igapäevaselt – sinna jõudmine ei ole helesinine unistus, sest see on võimalik. Süsteemselt tuleb tegeleda riskikäitumisega – seda nähes tuleb reageerida, alati. Siht on jõuda järgmisele tasemele ehk sinna, et töötajal on endal motivatsioon ilma välise mõjuta (käskudeta) käituda ohutult nii enda kui teiste suhtes.”
Tamsalu tehase juhataja Marek Prees: „Eranditult kõiki õnnetusi on võimalik ära hoida kui käitutakse õigesti – muud tarkust ei olegi. Õige käitumise tagab teadlikkus õigetest töövõtetest ja loomulikult ka õiged töövahendid ning isikukaitsevahendid. Selles osas peamegi oma töötajaid iga päev harima. Juhtide kohustus on need teadmised inimesteni viia ja midagi pole parata, tihti tuleb olla ka „kasvataja“ rollis. Mida tööohutuse nädalal tahaks südamele panna – kui näed et midagi tehakse valesti, siis ära mine mööda. Ärge häbenege olla hoolivamad.”
Koroonaviiruse kõrgete näitajate tõttu Eestis, toimub ohutusnädal sel aastal suuremas osas virtuaalselt ehk kõik töötoad toimuvad ekraanide vahendusel. Isikustatud töötoad tehastes on edasi lükatud ja toimuvad hiljem samades töögruppides, kes igapäevaselt nagunii kokku puutuvad, et vältida koroonaviiruse võimalikku levikut.