Menu

Esimesena Eesti raudbetoonelementide tootjatest esitleb E-Betoonelement oma lahendusi 3D-s

11/06/2009

Esimesena Eesti elemenditootjatest võttis E-Betoonelement lahenduste väljatöötamisel, projekteerimisel ja esitlemisel kasutusele 3D mudelitel põhineva tarkvara Tekla.

Uus tarkvara annab ehitatavast hoonest oluliselt parema ülevaate juba selle kavandamise käigus. Projekteerimise faasis võimaldab see teostada kergemini kõiki hoone konstruktsiooniga seotud muudatusi ning vead on lihtsamini ennetatavad. On teada, et hoone projekti ja ehituskulude vahel on oluline seos: vigade parandamine „joonestuslaual“ on kordi odavam kui ehitusplatsil.

Uus süsteem võimaldab veebipõhiselt lahendusi esitleda ning see on kõigile kättesaadavas keskkonnas: kõikjal, kus levib internet, on ka ligipääs projektile. Tulevase hoonega saab tutvuda sinna sisenedes, seal ringi liikudes, hoonet igast küljest vaadates ja seda lõigates.

3D mudeleid kasutades on lihtsam montaažigraafikuid koostada ja paigaldustöid planeerida, kuna ekraanil on kuvatud kõikide elementide asukohad. Enam ei pea paneeli asukoha leidmiseks kümneid jooniseid lehitsema.

Tulevikus on plaanis 3D mudeleid veelgi edasi arendada, jõudmaks projektijuhtimise mooduli rakendamiseni, mis võimaldab jälgida ehituse kulgu reaalajas.

Lisainformatsiooni saamiseks külasta tarkvara pakkuja kodulehte www.tekla.com
Mudelite vaatamiseks leiad installeerimisjuhendi siit (inglise k).
Näidisprojektiga tutvumiseks loe ka eesti keelset kasutusjuhendit.

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down