Menu

A concrete wall with an identity: possible surprises in element solutions

23/07/2020

There are buildings that make us stop and look back. There are buildings that suggest that there is something special about them. But what makes a building special or creates a feeling that there is more to it than just the walls?

What makes a building special is when we realize that people have put their soul in the completion and use of the building. There are many details that evoke this perception, but the appearance of a building is definitely one of them.

As for element solutions, concrete wall provides a detail which makes a difference, gives the building its specific identity, making it an important place and landmark for the people operating in the area.

Ajad, mil betoon oli lihtsalt igav hall ehitusmaterjal, millest tehti „mitte midagi ütleva” välimusega ehitisi, on möödas. On olemas mitmeid betoonpinna viimistlusviise, mis rahuldavad ka kõige nõudlikuma ja lennukama fantaasiaga kliendi soovid.

Below we will discuss six most popular and exclusive concrete surface finishes.

Titaandioksiid töötlusega pind – säravvalge päiksevalguses

Titanium dioxide coating is a relatively new solution in concrete surface finishing and is gaining more and more popularity. Titanium dioxide-treated concrete walls are weather-resistant, have a brighter and lighter appearance and are self-cleaning.

Titanium dioxide itself is a bright white substance (a fine powder) that is used as a pigment in paints and paper. It has also been found that concrete walls treated with titanium dioxide clean the environment by binding nitrogen compounds from the air when exposed to UV radiation. Read more here: Bright self-cleaning concrete

All references are available HERE.

Graafiline pind – jäädvusta mistahes pilt või kujund

Graafiline pind on betoonpinna viimistlusvõimalus, mille puhul uhutakse betoonpinnast survepesuriga välja kivinemata tsemendiosis ning paljastub kiviaine faktuur. Paljastunud faktuur on tumedam kui ülejäänud pind ning niimoodi on võimalik betooni pinnale teha mistahes pilt või kujund.

Heaks näiteks graafilise pinna kasutamisest on Helme tänava korterelamud Tallinnas, mille eest E-Betoonelement võitis konkursil Aasta Betoonehitis 2011 ehitise eriauhinna ning ka Eesti Maanteemuuseumi väliala Varbusel, mis võitis Aasta Betoonehitis 2010 arhitekti eripreemia.

Matriitspind – triipudest puiduimitatsioonini

The matrix surface is obtained by pouring concrete against the bottom of a mold with a different surface pattern, which results in an embossed mold surface. The mold can be made of different materials, such as metal, plastic, wood or rubber.

Lihvitud pind – veatu, sile, värviline

Eksklusiivne lihvitud pind saadakse erineva jämedusega teemantketastega betoonpinna töötlemisel, mis pärast lihvimist vajadusel poleeritakse. Erinevate värviliste täiteainete tõttu jääb tulemus mosaiigi sarnane, mistõttu kutsutakse lihvitud pinda tihti ka mosaiikbetooniks.

Lihvitud pindasid kasutatakse seinaelementide välisviimistlusena, betoonpõrandate ning trepiastmete- ja mademete viimistlusena.

Polished surface

Puhas vormipind – stiilselt naturaalne 

Mõnikord on puhas naturaalne pind ilma mingi töötluseta just see, mida vaja, et hoone omanäolisust rõhutada. Siledat puhast vormipinda võib kasutada nii sise- kui ka välispinnana, samuti saab seda kasutada aluspinnana teistele viimistlustele nt värvimisele.

Era- kui ärihoonetel kasutatakse seda puhast ja naturaalset pinnaviimistlust hoonete sise- ja välispindadel, et eksponeerida betooni põhiolemust kui kestvat, looduslikku, hooldusvaba ja iseloomuga materjali. 

Eramu, puhas vormipind

Patineeritud pind – kestab ja kestab

Betoonpinna töötlemisel raud- või vasksulfaadi lahusega, saadakse patineeritud pind, mis jätab betoonpinna vase või raua värvi. Vasksulfaadi kasutamisel saadakse sinakasroheline toon, raudsulfaadiga töötlemisel roostevärvi toon.

Patineeritud pind on eelistatud betoonseinte viimistlusviis, mis sobib erinevatele hoonetele – nii tööstuslikele kui ka elumajadele. Selle viimistlusega hooned jäävad möödujatele silma oma eristuva väljanägemisega.

Palmse mehaanikakoda, patineeritud pind
Palmse Mehaanikakoda, patineeritud pind

Kokkuvõte

There is a wide range of finishing options for concrete surfaces, and it is the owner of the building who chooses to what extent they invest to the appearance of the building and what kind of final result they want. Finished concrete walls last over time and do not require maintenance, which means lower maintenance costs for the owners of the buildings.

Ülalpool toodud valik betoonpinna viimistlusi on vaid osa betoonelementide viimistluslahendustest. E-Betoonelemendi tootevalikust leiab veel ka näiteks tellisplaatpinna, mis näeb välja justkui tellistest laotud sein vt Skärveti hooldekodu Rootsis or Tartu mnt korterelamud, lisaks on võimalik veel ka happepesu pind ning värvitud pind.

You can read more about these and many other concrete wall finishing options here.

More news

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down