Menu

E-Betoonelement võitis „Aasta Betoonehitis 2009“ konkursil eripreemia

18/03/2010

Linnale ja Pimedate Ööde Filmifestivalile kingitud hundiskulptuur tõi parima betoonehitise konkursil E-Betoonelemendile eriauhinna.

E-Betoonelement esitas PÖFF-i hundi „Aasta Betoonehitis 2009“ konkursile propageerimaks betooni kasutusvaldkondi laiemalt ja näitamaks, et betoon on iseseisvalt kaunis materjal parema elukeskkonna loomisel.
Žürii leidis, et kuigi konkursi reglemendi järgi ei ole võimalik kuu poole ulguval betoonhundil aasta betoonehitise tiitlit võita, sest see lihtsalt ei ole ehitis, oli hunt siiski žürii suur lemmik. Samuti oli kujul au olla nominentide seas esimene skulptuur konkursi kümneaastases ajaloos ja kui betoonist tänavatõkendid välja arvata, siis üldse esimene betoonskulptuur. Žüriis tõdeti ühel meelel, et betoonist skulptuurid on betoonitootjale huvitav väljakutse ja neid võiks Eestis rohkemgi olla ning betoonhunt hääletati maitseka välimuse ja laitmatu teostusega eripreemiale.

Aasta Betoonehitis eripreemia: PÖFF-i hundiskulptuur Tallinnas. Tellija: AS E-Betoonelement koostöös Pimedate Ööde Filmifestivaliga. Autor: skulptor Simson von Seakyl. Betooni tarnija: AS E-Betoonelement.
Lisaks PÖFF-i hundiskulptuurile toodi positiivselt esile E-Betoonelemendi elemendid „Aasta Betoonehitis 2009“ konkursil arhitekti eripreemia võitnud Otto Bock Estonia AS-i tootmis-, lao- ja büroohoone puhul.

Aasta Betoonehitis 2009 arhitekti eripreemia: Andres Kadarik’ule Otto Bock Estonia AS-i tootmis-, lao- ja büroohoone eest. Tellija: OÜ Industriaalvara OBE. Konstruktor: Timo Erik Brauer. Ehitaja: Celander Ehitus OÜ. Betoontoodete tarnija: AS E-Betoonelement.
Žürii arvamus: Arhitekti eesmärgiks on olnud väärtustada lihtsat tootmishoonet tugevalt liigendatud välisviimistluse ja huvitavate reljeefsete ning siledate betoonelementide abil. See on sümpaatne arhitektuuriline taotlus ja kõik, mida taotleti, on selle maja puhul ka kenasti ellu viidud. Tulemuseks on nägus ja liialdusteta elementidest maja. Hoone kõige põnevam osa on kummimatriitside abil teostatud elementpind, mis meenutab triipkoodi.

Aasta Betoonehitis 2009: Tallinki büroohoone. Peapreemia: Meelis Press, Meelis Pressi Arhitektuuribüroo. Tellija auhind: OÜ Fastinvest. Konstruktori auhind: Finnmap Consulting OY. Ehitaja auhind: AS Merko Ehitus. Betooni ja betoontoodete tarnija auhinnad: AS Rudus, AS Tartu Maja Betoontooted
Žürii arvamus: Tallinki büroohoone kerkis teiste nominentide seast selgelt esile ja platseerus häälteenamusega esikohale. Hoone trumbiks on dekoratiivsed betoonristid, mille kvaliteetne, defektide ja pragudeta pind ei jäta mingit kahtlust, et nende valmistamise ja paigaldamisega on tublisti vaeva nähtud. Sisekujunduses demonstreerib puhast betoonpinda ilus ja efektne trepikäik.

Aasta Betoonehitis 2009 arhitekti eripreemia: Alver Arhitektid OÜ-le Vabaduse väljaku maa-aluse parkla eest (Vabadussamba maa-alal SWECO Projekt AS-ile). Tellija: Tallinna Kommunaalamet. Konstruktor: Estkonsult OÜ. Ehitaja: AS Oma Ehitaja, Nordecon Betoon OÜ. Betooni- ja betoontoodete tarnija: AS Tartu Maja Betoontooted, AS HC Betoon.
Žürii arvamus: Kõige enam väärib esile tõstmist arhitekti töö, kes pidi toime tulema kogu rajatise pinnast veerandit hõlmavate ajalooliste müürijuppide rajatisse integreerimise ja sobival viisil eksponeerimisega. Igati aus ja väga betoonilik ehitis, kus kõik betoonitööd olid teostatud väga hea kvaliteediga.

Ehitaja ajakirja lugejate lemmikuks valiti Virtsu sadama kai.

Koostatud ajakirjas Ehitaja ilmunud artiklite põhjal.

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down