Menu

E-Betoonelement tarnib elemente Tartu Kaubamaja ehitusele

13/08/2004

Alates 30. augustist tarnib E-Betoonelement karkassielemente ja õõnespaneele Tartu Kaubamaja II järgu ehitusele. I järku ehitatakse juba augusti algusest, selle tarvis toodeti õõnespaneele juba juulikuus.

Objekt: Tartu Kaubamaja
Aadress: Riia 1, Vanemuise 2, Küüni 14, Tartu
Arhitekt: Raivo Puusepp, Arhitektibüroo Raivo Puusepp
Projekteerimine: EstKonsult
Elemenditarne: E-Betoonelement
Ehitaja: Skanska EMV

2004 aasta suvel alustati Tartu suurima ja kalleima kaubanduskeskuse ehitamist, mille üldpinna suurus on 28 500 m². Müügipind on 14 400 m2, suurimaks üürnikuks saab Kaubamaja (müügipind 6900 m2). Maa alla on plaanitud kahekorruseline parkla enam kui 200 sõidukile.

Projekteeritud hoone on kompaktse risttahukalise mahuga, ümbritsetud kõigist 4-st küljest katusealuse sammaskäiguga. Hoone kandvad konstruktsioonid on valdavalt raudbetoonist. Maja välisviimistlus on peamiselt valgetes ja helehallides värvitoonides lihvitud kivipind.

Põhimahus on ehitis neljakorruseline, edelapoolses küljes keldrikorrusega. Ka 0-korrus on edela poolt maa sees krundi reljeefi tõttu. Peauksed on paigutatud hoone nurgapoolsetesse osadesse selliselt, et Küüni tn. poolne peauks on Riia tänavapoolses nurgas, kus on kõige suurem jalakäijate liikumine. Peasissepääsu kohti rõhutavad vertikaalsed, kogu hoone kõrgused aknalindid, liimpuitlaudisega kaetud seinapind ja sammaskäigus sissepääsu eest puuduv post.

E-Betoonelemendi tarne kestab kuni 2004a. detsembrini. Ehitustööd lõpetatakse 2005. aasta augustis.

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down