Menu

E-Betoonelement ostis osaluse liipritootjas

21/09/2010

Birjo Must, Äripäev

Eesti suurim raudbetoonelementide tootja E-Betoonelement ostis Rootsi ettevõttelt Abetong AB poole osaluse raudteeliiprite projekteerimise ja tootmise ettevõttes Swetrak, millest teine pool kuulus juba E-Betoonelemendi emafirmale Consolis OY.

Osaluse müünud Abetong AB tegevjuhi Fredrik Holsti sõnul pole kahel konkurendil mõtet ühte ettevõtet jagada. “Meie arvates peaks Swetrak kuuluma 100% kas siis meie ettevõttele või Consolis OY-le ja kokkuvõttes oli see mõlemale osapoole jaoks parim lahendus,” lisas Holst. Abetongile ei kuulu enam ühtegi osalust Eesti ettevõtetes.

Ostuhinda ei avalda
Swetraki aktsiate ost võimaldab E-Betoonelemendil aktiivsemalt osaleda liiprite turustamises, lausus ASi E-Betoonelement juhataja Vaido Leosk, kes ei soovinud pikemalt ostutehingut kommenteerida. Samuti ei olnud ta nõus ütlema tehingu hinda.Ülejäänud 50% Swetraki aktsiatest kuulub Consolis OY tütarettevõtjale Strängbetong AB-le. E-Betoonelement tegutseb Swetraki alltöövõtjana, tootes Swetraki tellimusel Rakvere tehases liipreid. Swetraki ülesanne on nende liiprite turustamine.

Pilk ekporditurgudele
Leoski sõnul on Eesti turu tellimuste mahud suhteliselt väikesed ja ajas ebaühtlaselt jaotunud. Liiprite efektiivseks tootmiseks on tema sõnul vaja tagada stabiilne tellimuste maht, mille saavutamiseks tuleb aktiivselt üritada ka eksporditurgudel läbi lüüa. “Consolis Grupi koosseisus on Swetrakil võimalus ära kasutada senisest enam suure kontserni eeliseid turundus- ja müügitegevuses,” lisas Leosk.
Koondumist kontrollis ka konkurentsiamet, kuna tehingu sõlmimisel tekkis kahe ettevõtte tegevuse kattuvus betoonist raudteeliiprite tootmise ja edasimüügi osas. E- Betoonelemendi ja Swetraki turuosad kokku betoonvalmistoodete tootmise ja edasimüügi turul Eestis jäid 2009. aastal alla 40%. Seetõttu anti koondumisele ka luba.

ASi Tartu Maja Betoontooted juhataja Jaan Lutsu sõnul raudbetoonliiprite tootmisega Eestis teised ettevõtted ei tegele, seega E-Betoonelemendi konkurente kõnealune tehing ei mõjuta.

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down