Menu

E-Betoonelement esitas Aasta betoonehitis 2012 konkursile viis objekti

11/12/2012

Tartu Ülikooli Narva Kolledž, Jõeoti tn eramu, Lilleküla jalakäijatetunnel, LoodusInvest laohoone ja Laagri RIMI kaubanduskeskus on need viis objekti, mille E-Betoonelement esitas seekordsele Aasta betoonehitis 2012 konkursile.

Tartu Ülikooli Narva Kolledž
Arhitekt: Siiri Vallner, Indrek Peil ja Katrin Koov, Kavakava OÜ
Ettepaneku põhjendus: Unikaalne fassaadilahedus, mis imiteerib samal kohal seisnud börsihoone barokkfassaadi negatiivis.

Jõeoti tn eramu
Arhitekt: Kiur Lootus, Kersti Lootus, Lootusprojekt OÜ
Ettepaneku põhjendus: Betoonelementeramu, mille konstruktsioonis ja viimistluses on oskuslikult omavahel seotud hall ja valge betoon ning klaas. Osaliselt valge tsemendiga teostatud siseseinad, mis on nähtavad vormipinnana, mõjuvad koduses elukeskkonnas värskendava ja eksklusiivsena.

Lilleküla jalakäijatetunnel
Arhitekt: Inseneribüroo KPME OÜ
Ettepaneku põhjendus: Tunneli lahendus on esimene omalaadne Eestis ja üldse Baltikumis. Lahenduse põhieelisteks on ehituskiirus ja tunneli kohene kandevõime, mis võimaldab liiklustakistused või –suunamised viia miinimumini.

LoodusInvest laohoone
Arhitekt: Andres Orav, Eva Kala, Architec OÜ
Ettepaneku põhjendus: Tegemist on Baashall™ tüüpi hoonega, millel vastavalt tehnoloogilisele vajadusele on suur sisemine kõrgus, seetõttu on kasutatud ülikõrgeid soojustatud välisseinaelemente kõrgusega 10.3 meetrit. Hoone välisviimistlus - paekivipesubetoon – sobib suurepäraselt keskkonda, kus hoone asub, krundil otse parkmetsa kõrval.

Laagri RIMI kaubanduskeskus
Arhitekt: Arhitektibüroo Tõnis Tarbe
Ettepaneku põhjendus: Esmakordselt Eesti ajaloos on kasutatud 500 mm õõnespaneeli 15 m laiuses löövis.

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down