Menu

AS E-Betoonelement paigaldab Kiisa avariireservelektrijaama elemendid

24/04/2012

Objekt: Kiisa avariireservelektrijaam
Asukoht: Tagamaa, Kirdalu küla, Saku vald, Harjumaa
Tellija: Wärtsilä Finland OÜ
AS E-Betoonelemendi töövõtt: projekteerimine, elemendid, transport ja paigaldus
Projektijuht: Priit Kärner

Priit Kärner, AS E-Betoonelement projekti- ja paigaldusjuht: „AS E-Betoonelemendi jaoks on tegemist vaieldamatult üle keskmise suuruse projektiga, mille kestvus, elementide projekteerimisest kuni viimase raudbetoon detaili paigalduseni, küündib 11 kuuni. Töövõtu maht on jagatud kahte etappi, mille moodustavad neli hoonet, kaks veemahutit ja tulekindlate siseseinte tarne. Kokku tarnitakse ehitusobjektile 30 nädala jooksul hinnanguliselt 2000 elementi, mis veetakse ehitusobjektile alla poole tuhande elemendiauto koormaga. Projekteerimis- ja paigaldustöid ehitusplatsil teostame omade jõududega. Projekteerimistöid teostatakse BIM keskkonnas (3D mudelis), mis on oluliselt tõstnud projekteerimistööde kvaliteeti ja kiirust.
Projekti üheks keerukamaks ülesandeks on, Tellija soovil, jätta tootmishoonetel ühel pool hoonet raudbetoonist välisseinad hilisemalt lahtikäidavad - fassaadi alumised kolm paneeli. Tekitatud avade kaudu on Tellijal hilisem võimalus seadmeid remontida ja välja vahetada. Tellijaks on rahvusvaheline suurfirma Wärtsilä Finland OY, kellega on koostöö konstruktiivne ja meeldiv."

Kiisa avariireservelektrijaama puhul on tegemist jaamaga, mille ülesanne on kindlustada tarbijate elektriga varustatus elektrisüsteemi avariide korral. Igapäevaselt elektrijaam elektrit ei tooda ja elektriturul ei osale. Jaam käivitatakse juhul, kui ühenduste või tootmisvõimsuste avariide korral on see tarbijate elektrivarustuse tagamiseks vajalik.

AS E-Betoonelement tarnib avariireservelektrijaamale õõnespaneelid, postid, talad, soklielemendid, sise- ja välisseinaelemendid. AS E-Betoonelemendi paigaldustööd lõpevad käesoleva aasta oktoobris. Jaam valmib lõplikult kahes osas, esimene plokk alustab tööd 2013. aasta kevadel ja teine 2014. aasta sügisel.

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down