Menu

AS E-Betoonelement lõpetas eksklusiivsete Narva Kolledži fassaadielementide paigalduse

12/03/2012

AS E-Betoonelement pressiteade

AS E-Betoonelement lõpetas Tartu Ülikooli Narva Kolledži uue õppehoone fassaadi paigaldustööd, mille eksklusiivseid elemente on võimalik Narva Raekoja kõrval kõigil uudistada.

Arhitektuurikonkursi võitsid Kavakava OÜ arhitektid Katrin Koov, Indrek Peil, Heidi Urb ja Siiri Vallner. Kolledži uus õppehoone kavandati sõjas hävinud börsihoone asemele. Arhitektuurse lahenduse põhieesmärgiks on, et ajaloolise börsihoone maht joonistuks Raekoja platsi linnaruumis selgelt välja. Hävinud börsihoone maht on loetav negatiivse vormijäljendina uue hoone fassaadil. Lahenduses on üheaegselt jäädvustatud vanalinna puudumine ja ka selle taasehitamine.

AS E-Betoonelement juhataja Vaido Leosk: „Fassaadielementide projekteerimisel arvestasime arhitektide nägemusega ning parima tulemuse saavutamiseks tegime mitmeid näidiseid ja proovivalusid. Elemendid on suhteliselt keeruliste kujunditega ning nõudsid hoolikat betoonivalu, ettevaatlikku transporti ning osavust paigaldamisel. Jään põnevusega ootama projekti lõpliku valmimist.“

„Fassaadi jooniseid esmaselt vaadeldes oli selge, et sellise projekti teostamine paneb tõsisele proovile meie tööliste oskused, aga ka tehnilise ja organisatoorse võimekuse. Samas tekkis tunne, et ambitsiooni realiseerimiseks on betoon ainuõige materjal – vanaaegsete materjalidega teha ei saa ning plastmassist hollywoodi tüüpi klišee ei tulnud arhitektuursetel kaalutlustel kõne alla. Kõik lahenduses kasutatud komponendid – keerukad vormid, valge betoon, pööratavad elemendid, ligipääsu puudumine hoone juures olevate keldrite tõttu – olid meile tuntud, kuid kunagi E-Betoonelemendi ajaloos ei olnud selliseid keerukaid asjaolusid olnud ühes projektis koos.

Arhitektuurilistel kaalutlustel jagati fassaad kaheks osaks: maatasapinnal soovis arhitekt näha jälgi kohapealsest betoonivalust (teostas YIT), seevastu kõrgematel korrustel olnuks raketise ehitamine problemaatiline,“ Tõnu Ernits, müügi projektijuht.

AS E-Betoonelement teostas fassaadielementide projekteerimis-, tootmis-, tarne- ning paigaldustööd. Tartu Ülikooli Narva Kolledži uue õppehoone peatöövõtja on YIT Ehitus AS. Hoone valmib käesoleva aasta suvel.

AS E-Betoonelement kuulub Euroopa suurimasse raudbetoontootjate gruppi Consolis SAS, millel on üle 130 tehase 25 riigis.

Lisainformatsioon:
Mari-Liis Tenno, AS E-Betoonelement turundusspetsialist, tel 5667 6006

Veel uudiseid

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down