Menu

Green Spine Line®

Madala süsinikuheitmega sertifitseeritud rohetooted

image/svg+xml

Kliimamõju vähendamine on üks suurimaid väljakutseid nii meile kui kogu ehitusmaterjalide tööstusele ja nõudlus keskkonda säästvate toodete järele kasvab kiiresti. Consolis on pühendunud tööstuse jätkusuutlikuks muutmisele ja kliimaneutraalsuse saavutamisele aastaks 2050. Seetõttu lõime Green Spine Line®’i tootesarja, mis keskendub keskkonda säästvate toodete, lahenduste ja meetodite arendamisele, sertifitseerimisele ja tutvustamisele kõikidel meie turgudel.

Pühendume keskkonnamõju vähendamisele

Green Spine Line® - madala süsinikuheitmega sertifitseeritud rohetooted

Green Spine Line® on Consolise ettevõtete üks peamistest sammudest kliimaneutraalsuse saavutamiseks – jätkusuutlik lähenemine, mis hõlmab sertifitseeritud betoontooteid- ja lahendusi ning meetodeid keskkonnahoidlikuks ehitamiseks.

Tugev selgroog inimesel, aga ka hoonel elementlahendusena, on see, mis annab jõu ja stabiilsuse. See kannab julgust ja enesekindlust, mis on vajalikud, et juhtida meie tööstuse keskkonnamõju vähendamist.

Green Spine Line® rohetoodete sertifitseerimine

Ühtsete standardite loomine globaalsel turul on keeruline ja aeganõudev protsess. See protsess on väljakutseid esitav, kuid me ei lase sellel oma ambitsioone pidurdada. Meie eesmärk on olla teerajajaks ja näidata, mis on võimalik. Seetõttu oleme loonud Green Spine Line® rohetoodete jaoks oma sertifitseerimiskriteeriumid.

Sertifitseerimiskriteeriumid:
- Turuliidri positsioon: vähemalt 15% madalam CO2 heide võrreldes monteeritava betoonitööstuse keskmisega.
- Pidev areng: selge tegevusplaan ja ettevõtte pühendumus komponentide CO2 heitme järjepidevaks vähendamiseks aja jooksul.
- Olulisus klientidele: toodetel peab olema kaubanduslik mõju, mis aitab klientidel CO2-neutraalsuse saavutamise suunal liikuda.

Sertifitseerimise etapid:
- Toote vastavus Green Spine Line® sertifitseerimiskriteeriumidele kinnitatakse kohaliku turu tasandil.
- Taotlus esitatakse Consolis Grupi jätkusuutlikkuse juhtkomiteele.
- Tehakse ülevaatus, mille käigus taotlus kas kinnitatakse või lükatakse tagasi.
- Consolise tegevjuhtkond kinnitab sertifikaadi grupi jätkusuutlikkuse komitee läbi ning annab loa Green Spine Line® toote müügiks ja turundamiseks.

Sertifitseeritud tooted

Eestis on Green Spine Line® tootena sertifitseeritud - siseseinaelement - mis on 20% väiksema süsinikuheitmega toode võrreldes tööstusharu keskmisega.

Consolis Grupis sertifitseeritud Green Spine Line® tooted:
Seinaelemendid:
- saadaval Eestis, Soomes, Hispaanias ja Rootsis;
- võimaldavad vähendada betoonhoone konstruktiooni CO2-heidet kolmandiku võrra.
Õõnespaneelid:
- saadaval Soomes, Rootsis, Norras, Taanis ja Hollandis;
- CO2-heide Soomes 40% ja Rootsis 19% madalam kui tööstusharu standard.
Postid ja talad:
- Hispaanias pakutakse 13% väiksema CO2-heitmega poste ja talasid.
Trepid:
- Rootsis on saadaval trepid, mille CO2-heidet on vähendatud 30% võrra.

Consolises kasutusel olevad Green Spine Line® meetodid

Keskkonnajalajälje vähendamiseks oleme võtnud oma tootmistes kasutusse mitmed meetodid. Allpool on lühitutvustus kõige olulisemate kohta.

Rohelised koostisosad

Tsement on betooni kõige suurem CO2-heidet tekitav koostisosa, mistõttu keskendume tootes selle vajaduse vähendamisele. Consolise ettevõtetes teeme koostööd partneritega, et leida nutikamaid viise betooni tootmiseks.

Praegu lisame betoonisegudesse alternatiivseid sideaineid, nagu lendtuhka energiasektorist ja räbu terasetööstusest. Katsetame ka teisi sideaineid, näiteks savi ja riisi või teravilja kestasid.

Roheline projekteerimine

Consolises toodetud õõnespaneelid on suurepärane näide sellest, kuidas projekteerimine on jätkusuutlikkuse protsessis oluline tööriist. Teeme vähemaga rohkem ehk toodame õhemaid ja kergemaid tooteid nende töökindluses kaotamata.

Teine oluline projekteerimise aspekt on kavandada hooned, mis sobivad mitmeks otstarbeks. Täna on paljud hooned ja terved linnaosad sageli monofunktsionaalsed, mis tähendab, et neid ei saa kohandada muutuvate nõudmiste järgi. Kui hoone eesmärki ei saa aja jooksul muuta ja see tuleb lammutada, et teha ruumi uuele, põhjustab see tarbetut toorainete ja energia raiskamist.

Kui arvestada seda juba varases projekteerimisfaasis ja kavandada multifunktsionaalsed hooned, mida saab hõlpsasti ümber kujundada, et uut eesmärki täita, saame vältida suuri koguseid jäätmeid ja CO2 heitkoguseid. Ainult siis, kui hoone on pidevalt kasutuses, kasutame ehituseks kulunud materjale ja energiat maksimaalselt ära. Pea meeles, et betoonist hooned võivad vastu pidada kuni 100 aastat.

Roheline tootmine

Kohalikud allikad ja toodang
Tootmisviis on heitkoguste vähendamisel ülioluline. Alustuseks püüame alati hankida ja toota kohapeal. Tooraine, nagu täitematerjalid ja sideained, hangime meie tehaste lähedalt, mis omakorda asuvad strateegiliselt nende kogukondade lähedal, mida me arendame.

Monteeritava raudbetooni tootmisprotsess võimaldab optimeerida toorainete kasutamist, minimeerides raiskamist ja energiat. Kontrollitud tööstuskeskkonnaga kaasneb ka kvaliteedikontroll protsessi igas etapis. Saame kasutada paremaid ja kvaliteetsemaid materjale, mille tulemuseks on paremad tooted ja suurem vastupidavus, luues jätkusuutlikumaid ja kauakestvamaid hooneid.

Vähem jäätmeid

Monteeritavate raudbetoonkonstruktsioonide ja lahendustega tekib tootmisprotsessis vähem materjalijäätmeid. Jäätmeid saab taaskasutada – näiteks purustatud betoonist valmistatakse uus betooni konstruktsioonideks, seinteks ja fassaadideks.

Meie eesmärk on muuta enamik tootmisüksusi jäätmevabadeks. Mitmed meie tootmisüksused kasutavad juba suletud ringluse süsteemi, kus kõik jäätmed töödeldakse ja kasutatakse uuesti.

Taaskasutus ja ringlussevõtt

Mida rohkem suudame taaskasutada ja ringlusse võtta, seda parem. Näiteks meie tootmisüksustest saadud betoonijäätmed purustatakse ja kasutatakse uue betooni valmistamiseks; värske betooni jäägid taaskasutatakse täielikult ja teras jäätmena naaseb terase sulatus ahjudesse. Taaskasutatud jäme täitematerjal võib moodustada kuni 20% kogu täitematerjalist, ilma et kvaliteet väheneks.

Elementide taaskasutus

Üks põnev areng on hoonete projekteerimine selliselt, et tugikonstruktsioonid oleksid demonteeritavad hoone elu lõpus. Selle tulemusel on võimalik, et elemente saab taaskasutada uue hoone komponentidena. Ringmajanduse eelistamine läbi lahti monteeritavate konstruktsioonide on suur samm edasi kestlikkuse suunas. Kauakestev hoonelahendus on alati jätkusuutlikum kui hoone lammutamine ja nullist alustamine.

Rohelised partnerlussuhted

Teeme Consolises tihedat koostööd klientide, tööstuspartnerite, valitsusasutuste ja teadusega, et arendada jätkusuutlikke lahendusi, mis aitavad vähendada keskkonnamõjusid. Ettevõte panustab aktiivselt tööstusstandardite arendamisse, et toetada rohelise ülemineku eesmärkide saavutamist.


Tulevikuplaanid

Green Spine Line®'i tootesari laieneb pidevalt uusi tooteid lisades ja rohkematele turgudele jõudes. Meie eesmärk on kiirendada jätkusuutlikkuse suunas liikumist ning toetada kauakestvate ja vajalike hoonete ehitamist.

Consolises on jätkusuutlikkus prioriteet, pakkudes lahendusi, mis loovad parema tuleviku.

Read more: https://betoonelement.ee/keskkond/ and
https://consolis.com/sustainability/green-spine-line

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down