Menu

Миллионная сделка с эстонским бетоном

23/03/2013

Inga Jakobson, www.aripaev.ee

E-Betoonelement является частью проекта строительства железной дороги Финляндии, который связывает северных соседей с столицей аэропортa Вантаа.

"E-Betoonelemendile on tehing mitmeski võtmes märkimisväärne," rääkis E-Betoonelemendi juht Vaido Leosk. "Tegu on suure projektiga ning pikaajalise tootmisega," selgitas ta ja lisas, et see võimaldab tasakaalustada tootmist. Leping sõlmiti eelmise aasta detsembris ning tööd kestavad orienteeruvalt ühe aasta.
"Eesti turu projektid on tihti väga kokkusurutud tähtaegadega ja pingelised ega võimalda tootmist optimaalselt kasutada," märkis Leosk. Tema arvates teadvustatakse Soome ehitus- ning elemenditootmise sektoris Eestist paremini ühtlase tootmisvoo mõju üldisele efektiivsusele.

E-Betoonelement tehingu täpset numbrit avalikustada ei soovinud. "Jääb miljoni ja viie miljoni vahepeale," ütles Vaido Leosk. "Kahjuks pole meil õigust lepingu detaile täpsemalt avaldada," lisas ettevõtte turundusspetsialist Mari-Liis Tenno. "Selle projekti puhul sõlmis E-Betoonelement lepingu oma sõsarettevõttega, mistõttu me konkurentide ja hangete teemat ei kommenteeriks," ütles ta.

Leoski sõnul on see neile uus kogemus. "Tegu on infrastruktuuri projektiga. E-Betoonelement ei ole infrastruktuuriprojektidele Soome varem elemente tarninud," rääkis ta. E-Betoonelemendi jaoks on sisuliselt tegemist ka uue tootega. "Usun, et selle projekti kogemused leiavad rakendamist ka tuleviku tunneliprojektides nii Eestis kui Soomes," ütles Leosk.

Общая стоимость железных дорог в аэропорту Хельсинки-Вантаа будет завершена в 2015 году - общая стоимость 675 миллионов.
В сентябре 2012 года стоимость аэропорта оценивалась в 655 миллионов евро.
"Kaitsetunnel kujutab endast kalju sisse lõhatud tunnelisse omakorda monteeritavast raudbetoonist tunneli konstruktsiooni rajamist, mis kaetakse spetsiaalse membraaniga," selgitas Tenno. Tema sõnul on tööd Parma OYga ära jagatud nii, et kahe ca 750 meetri pikkuse paralleelse kaitsetunneli konstruktsiooni seinaelemendid valmistab ja tarnib Parma OY ning tunneli lae kaarelemendid AS E-Betoonelement. "Meile teadaolevalt sellel lõigul teisi tarnijaid ei ole," lisas Tenno.

Что такое что
E-Betoonelement поставляет около 800 элементов большой дуги и около 100 меньших элементов для туннеля.
Длина элемента большой дуги (силуэт) составляет ширину 7,64 x 2,47 x 2,53 м и массу 11,5 т на элемент.
Общая масса элементов составляет чуть более 10 000 тонн.
E-Betoonelement и Parma OY являются членами Consolis OY AB.
Kehärata в Хельсинки oбщая длина железной дороги составляет 18 км.
На сегодняшний день железные дороги должны открыться в июле 2015 года.
На сегодняшний день бюджет проекта увеличился до 675 миллионов евро.

Еще новости

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down