Menu

кухонная сторона элемент производства на заводе E-Betoonelement

21/09/2018

E-Betoonelemendi seinaelemendid toodetakse Harku tehases, ettevõtte Tamsalu-tehases tehakse nii õõnes- kui ka eelpingepaneele. Mõlemas tehases on rõhk ohutusel ja efektiivsusel.

Mariliis Pinn,

Tamsalus valatakse vahelagesid, treppe, rõdusid, mis on eelpingestatud. Harkus toodetakse sise- ja välisseinu. Tamsalus tehakse eelpingetooteid, mida Harku tehase tehnoloogia ei võimalda.
Eelpingetoodete kandevõime on suurem.

По словам Марека Преэса, менеджера завода в Тамсалу, лучшим продуктом является то, что хорошо спланировано. Большим преимуществом является внутреннее планирование. «Для производства чертежи дома лучше», - добавляет он, и подтверждает, что рисунки, сделанные снаружи, также создают панели.

Praegu töös olev Pöörise elukvartali viies maja ehitatakse peaaegu sama projekti järgi kui eelnevad. Suur eelis on 3D-mudel. “Samas, tooted arenevad. Kolme esimese maja valamisega muutsime näiteks ühte rõdudetaili kolm korda,” ütleb Prees.

Tootmine on optimeeritud nii, et kõik detailid saab ühes jutis valmis valada, kuigi ehitusplatsile lähevad tooted nende monteerimise järjekorras.

Laoplatsilt tehasesse astudes jõuab nn viimistlusalasse. Harku tehase juhataja Priit Kärner näitab, kuidas tellisseina puhastatakse, ja selgitab, et detailid jõuavad objektile võimalikult valmis kujul. “Pöörise objekti puhul elemendid pestakse ja värvitakse,” täpsustab ta.

Üliolulised on täpsus ja ohutus E-Betoonelemendil on äpp, millega saab kohe tehasest toimuva üle anda. “Kui keegi näeb, et on mõni probleem, antakse kiirelt märku,” lisab Kärner. Alati saab tagasisidet, kui miski on hästi või vajab parandamist.

Kuigi tehases on kaheksa kraanat, selgus, et tegu on pudelikaelaga. Soojustuse, armatuuri ja muukergema materjali vedamiseks kasutusele võetud kärud aitasid selle mure likvideerida. Samuti optimeeriti isolatsioonimaterjali väljalõikamist nii, et nüüd teevad seda vaid kaks meest: üks ühes, teine teises vahetuses.

Igale valatavale tootele on tellija olemas. “Lattu midagi igaks juhuks ei toodeta,” kinnitab nii Kärner kui ka Prees. Paneelilt seerianumbrit vaadates teavad nad kohe, et tegu on Pöörise maja seitsmenda korruse välisseinaga.

Valulaual valatakse keerulisemaid objekte, betoon tihendatakse vibreerides. Kassetis valatakse seerias lihtsamaid ühekihilisi seinu, mis aitavad protsessi veelgi optimeerida.

Kassetis kasutatakse vaid isetihenduvat betooni. Kaks meest valavad viis-kuus elementi. Laual valavad kaks meest keskmiselt kolm elementi päevas.

Завод представляет собой бальный зал

Завод AS E-Betoonelement больше, чем бальный зал. Так как вся внутренняя часть фабрики является подвижной, большие помещения - это комната выбора.

Harku tehase 4500ruutmeetrine peosaaliks kohandatud tootmishoone muutus glamuursete tippdžässartistide esinemispaigaks, pakkudes rõõmsat klubimeeleolu ja küllaga emotsioone.

ASi E-Betoonelement asutasid Eesti Ehitus AS, OY Rudus AB ja SRV International OY1992. aastal. 2002. aastal sai ettevõtte 100% omanikuks Euroopa juhtivaid betoonelemendi tootjaid ühendav kontsern Consolis.

25 aastaga on oma toodanguga antud panus sadade hoonete ja rajatiste valmimisse, mille seas on näiteks Rocca al Mare kool, Luku-Experdi kontorihoone, TÜ Narva kolledž, Tondiraba jäähall, Maxima logistikakeskus, kaubandus- ja meelelahutuskeskus T1 jne.

Источник: http://www.ehitusuudised.ee/

Еще новости

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down