Menu

Огромный торговый центр T1 в Таллинне стоит с помощью жителей Тамсалу

19/11/2018

Virumaa Teataja, Anu Viita-Neuhaus

«Колоссально,» - ахают от восторга те, кто побывал на месте и увидел недавно открывшийся торгово-развлекательный центр нового поколения T1 Mall of Tallinn. Гордиться своей работой могут работники завода E-Betoonelement в Тамсалу, которые своими руками построили стропильную ферму четырехэтажного современного здания.

Умелые руки мужчин и женщин завода Тамсалу и раньше принимали участие в постройке роскошных торговых центров. В Таллине нет торгового центра, каркас которого не был бы сделан в Тамсалу. Опыт уже был, но история с T1 Mall of Tallinn немного отличается от других.
Eesti suurim ehitusfirma Merko tellis just oma pikaajaliselt koostööpartnerilt E-Betoonelemendi Tamsalu tehasest betoonkarkassi. Tehase juhataja Marek Prees tunnistas, et 100 000 m2 müügipinnaga hoone toestiku tellimus on olnud suurim. “2015. aasta oktoobris alustasime ja 2017. oktoobris lõpetasime,” sõnas Prees kokkuvõtlikult.

Kaks aastat tehti, võiks öelda, lausa pulkhaaval iga päev palehigis tööd. Liivast, killustikust ja tsemendist miksitud betoon valati vineerist ja metallist vormidesse – just sellise kujuga mudelisse nagu tellija oli soovinud. “Isegi hoone trepikojad valatakse vormidesse,” märkis Prees.
Для того, чтобы возвести строящееся здание к небу, 2380 машин привезли 53 000 кубических метров бетона из Тамсалу в Таллин.

Muljeid vägevast kaubandus- ja meelelahutuskeskusest Marek Prees veel jagada ei saa. Tehase juhataja tunnistas, et pole hooga tormaja, mistõttu pole veel T1Mall of Tallinnas käinud. Küll aga on ta oma töötajatelt kuulnud, et neil läks küll süda soojaks, kui nägid, et on hakkama saanud millegi nii võimsaga. “Tihti ongi nii, et alles kohapeal saad aru, kui suur see on,” nentis Prees.

The history has been made at Tamsalu factory before.

его рабочие имели честь лить из бетона построенный из 143 стеклянных пластин Монумент победы в Освободительной войне высотой 23,5 метра, который возвели 9 лет назад.

.

.

Источник: Огромный торговый центр T1 в Таллинне стоит с помощью жителей Тамсалу

Еще новости

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down