Menu

Maceo Parker toob Tallinna kuuma funk’i

24/11/2005

Postimees

Maceo Parker, Ameerika funkmuusika legend ja sümbol annab laupäeval oma ansambliga kontserdi Tallinnas väga erilises atmosfääris – betoonitehases E-Betoonelement.

Te olete muusikaäris olnud üle neljakümne aasta, see on pikk aeg. Iga paari aasta tagant ilmuvad teil uued heliplaadid, kust ammutate inspiratsiooni?
Muusika ja kunst on ju selleks, et rikastada meid emotsionaalselt, muuta meid tundlikumaks, rõõmsamaks, avardada ilmavaadet. Kui laval ja saali vahel kaob piir ja muusikud ja kuulajad tunnevad end ühtse perena, siis see annabki energiat ja uut inspiratsiooni. Funkmuusika on kui suur pidu, ühistunne ja puhas rõõm.

Kas on ka suur erinevus selles kui mängite oma ansambliga või kui mängite teiste ansamblites, näiteks Prince’iga või Rollings Stones’iga?
Jään alati iseendaks. Vahe siiski on, kas ise juhtida või olla juhitud. Seda võiks võrrelda puhkusega – käid teises keskonnas ja tuled siis koju tagasi. See värskendab. Aga funkist pole pääsu.

Oma karjääri jooksul olete moodustanud mitmeid ansambleid, ka siis kui olite edukas James Browni bändijuht, miks?
Olen uudishimulik, tahan elu lõpuni õppida, proovida erinevaid situatsioone.

Kas sellest siis ka viimase plaadi nimi “School’s In”
Selle loo ristiisa on Prince. “School’s In” ütles Prince, kui läksime Candy Dulferi ja Greg Boyeriga tema juurde. Mis pidi tähendama, et hakkame koos mängima, aga tuleb olla tähelepanelikud, nagu oleksime taas koolipingis. Samale teemale viitab plaadil ka lugu ABC. Plaat School’s In sisaldab paaril viimasel aastal kirjutatud materjali. Muusikute eelis on see, et märkame asju, olukordi ja trende enne kui nad saabuvad.

Kuidas te valite muusikuid oma ansamblisse?
Nad peavad olema tehniliselt head, aga samuti head inimesed. Õppisin seda George Clintonilt.

Esialgu võtsite James Browni juurest kaasa parimad muusikud Fred Wesley, Pee Wee Ellise jt. Kas ka praegu on bändis parimad muusikud?
Arvan küll. Klahvpillimängija Morris Hayes on Prince’i bandist, trombonist Greg Boyer George Clintoni bändist, kiita tahaksin ka oma poega Corey Parkerit, kes on ansambli vokaalsolist …

On Teil ka muresid?
Peamine mure on see, et aega on vähe ja kõiki oma ideid ei õnnestu realiseerida. Stevie Wonder, Janet Jackson jt. on mind kutsunud esinema, kuid pole aega olnud, loodan et ühel päeval siiski on.

Millise kavaga esinete Tallinnas?
Kindlasti mängime viimase plaadi School’s In lugusid aga ka hitte James Browni aegadest. Iga kontsert on alati veidi erinev.

Millal jõuate koju Põhja-Carolinasse?
Euroopa-turnee, mille jooksul andsime ligi nelikümmend kontserti, hakkab läbi saama. Praegu oleme Saksamaal, nädalavahetusel tuleme Eestisse ja lõpetame Inglismaal.
Niisiis jõuluks koju.

Еще новости

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down