Menu

Kuulus brasiilia jazzlaulja esines eile Harkus

13/11/2003

Piret Tali, Eesti Päevaleht on-line uudis

Eesti Päevaleht Eile õhtul andis kontserdisaaliks kohandatud E-Betoonelemendi tehases firma aastapäeval kirgliku ja hoogsa eksklusiivkontserdi maailmakuulus brasiilia jazzlaulja, pianist ja helilooja Tania Maria.

Brasiilia jazzlauljataride paremikku kuuluv Tania Maria (55) kodanikunimega Maria Reis Correa esines koos oma kvartetiga Viva Brazil, kus on peale tema kitarrist Marc Bertaux, trummar Luiz Augusto Cavani ja löökpillidel Mestre Carneiro.

Tania Maria on nii pianist kui laulja. Vahel mängib ta kontserdil kahte klaverit korraga, siis klahvpille ja klaverit korraga. “Ka vokaal ja klaver võivad tihedalt läbipõimunud olla,” lausus ta. Tania Maria vaimustab oma temperamendi, erilise hääle, klaverivaldamise, huumori ja muusikaga, mis ulatub bluusist bossa ja sambani, funky ja scat-lauluni.

“Eks kõik muusikud kasutavad samu vahendeid, aga ainus keeruline asi on iseendaks jääda,” muigas muusik. “Olen alati olnud erinev just seetõttu, et olen iseendaks jäänud.”

“Kõlagu see pealegi naiivselt, aga ma olen ikka veel üllatunud, et mind ja mu muusikat nii kaugel teatakse, et kellelgi üldse aimu on, et ma olemas olen,” tun-nistas lauljanna eile õhtul enne kontserti Harku betoonitehases.

Kahe sigareti süütamise vahel suutis ta temperamentselt rääkida asjadest, mis teda vaimustavad. “Mulle ei meeldi niivõrd suurkontserdid, kus on küll mugav istuda ja hea jook võtta, vaid pigem värsked ideed, tundmatud esinejad ja vahetud muusikud,” lausus ta.

“Mõni ime, et meie, brasiillased õnnelikud oleme, me lihtsalt oskame halva endast väljapoole jätta - see on maagia,” lisas ta. “Arvan, et muusikat ei saa müüa, seda saab anda või kinkida. See andmise pool on mulle selge, vastuvõtmine mitte veel niivõrd. Vastuvõtmine nõuab suurt avatust, et kõik kohale jõuaks.”

Jazzkaare peakorraldaja Anne Erm on öelnud, et eestlastele meeldib Brasiilia muusika - eelkõige tänu Jobimi bossanovadele. Ermilegi pakuksid Eestisse festivalile kutsumiseks huvi just Tania Maria, Joyce, Paula Morelenbaum ja Rosa Passos.

“Ma lihtsalt haarasin võimalusest kinni,” vastas Tania Maria küsimusele, kuidas ta tehasekontserdi pakkumisse suhtus.

“Miks te arvate, et ma siinkandis varem pole esinenud, olen korduvalt esinenud Soomes, Moskvas, isegi Gruusias,” ütles lauljanna.

Tania Maria sõnul on tema lemmiksaal see, kus ta parajasti esineb. ”Pole vahet, kas tegu on tehase kontserdisaaliga või Carnegie Halliga. Mõistagi on suurtes saalides parem akustika ja klaverid, aga see pole kõige põhilisem.”

Еще новости

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down