Menu

Eramu Merirahus hinnati aastaehitise tiitliga

10/05/2004

AS E-Betoonelement sai ajakirja Ehitaja korraldatud aastaehitise konkursil parima eramu 2003 ehitaja tiitli. Valituks osutus E-Betoonelemendi toodetud monteeritavast raudbetoonist eramu Merirahu elurajoonis Tallinnas. Eramu arhitekt on Tarmo Piirmets ja elementlahenduse tegi ning maja püstitas E-Betoonelement.

ASi E-Betoonelement turundusdirektor Liivo Leismann ütleb, et aastaehitiseks valimine tõestab betoonelementidest saadava hea lõpptulemuse võimalikkust. "Betoonehitise ekspluatatsioonikulud on madalad, sest betoontarindile on iseloomulik madalad talvised küttekulud, samuti püsib hoone suvel jahe ilma jahutussüsteemita. Rääkimata märksa kvaliteetsemast ja ühtlasemast hoone sisekliimast," ütleb Leismann ja lisab: "Betoonelementidest lahendus töötatakse välja iga konkreetse ehitise jaoks. See arvestab ehitise soovitud arhitektuurse kuju ja omadustega." Leismanni kinnitusel aitasid tulemusele kaasa ka arhitekti ja tellija ühine innovatiivne lähenemine.

E-Betoonelement ehitas hoonet 2002. aasta novembrist detsembrini. Ettevõtte poolt oli terviklik elemenditöövõtt, mis hõlmas nii hoone konstruktsioonide lahendamist, tootmist kui ka nende paigaldamist. Välisseina viimistlus on hall vormipind, mis pinna veekindluse tõstmiseks kaetud impregneerainega.

Aastaehitise konkursi korraldaja, ajakirja Ehitaja peatoimetaja Ivo Pilve sõnul on kõnealune hoone äratanud tähelepanu juba kahel korral, konkureerides nii Aasta Betoonehitise kui ka Aastaehitise konkursil. Ajakirja korraldatud kolmandat aastat peetaval konkursil arvestatakse Pilve sõnul ehitise komplekssust, näiteks vaadeldakse uute materjalide kasutuselevõttu, kvaliteeti seest ja väljast jne.

Merirahu elurajooni omaniku, Merirahu Arenduse OÜ juhatuse liikme Taavi Reigami sõnul on tiitli võitnud hoone hea näide kogu piirkonna arendajate visiooni ja konkreetse hoone arhitekti nägemuse kokkusobivusest. „Meie, kui siin kodu omavate arendajate huvi on kogu piirkonna terviklik ja harmooniline areng. Üks osa sellest on kogu elurajoonis kehtivad hoonestusreeglid, mis peavad tagama, et loodavad eramud sobivad meie avara loodusliku keskkonnaga ja omavahel,“ räägib Reigam.

Lisapilte hoonest saab vaadata galeriist.

Еще новости

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down