Menu

E-Betoonelement OÜ vähendab Eestis ajutiselt tootmisvõimsust

10/05/2024

Seoses ehitusturu jätkuva langusega Eestis ja Eesti betoonelementide tööstuse olulisemates eksportriikides Soomes ja Rootsis, kus turgudel on märkimisväärselt kukkunud nii tellimuste hulk kui ka marginaalid, vähendab E-Betoonelement OÜ ajutiselt oma tootmisvõimsust.

E-Betoonelemendi Harku tehases toodetakse nii koduturule kui ka ekspordiks kvaliteetseid, tavapärasest keerukamaid fassaadielemente ning ka tüüpseid raudbetoonelemente. Praeguses turuolukorras, kus nõudlus ja marginaalid on liiga madalad, on otsustatud Harku tehase tootmisvõimsust vähendada, et tagada ettevõtte võime kindlustada tugev juhtpositsioon Eesti turul tulevikuks. Tootmisvõimsuse vähendamine tähendab kahjuks koondamisi nii tootmistöötajate kui ka tugipersonali osas.

„E-Betoonelemendi Harku tehase tootmisvõimsuse vähendamine on väga kahetsusväärne, sest paljud töötajad peavad ettevõttest lahkuma. Maailma ebastabiilne olukord mõjutab tugevalt nii kohalikku majandust kui ka ehitustööstust Eestis. Elamuehituse vähenemisest tingitud betoonelementide nõudluse langus Eestis ja Põhjamaades mõjutab oluliselt meie tellimuste mahtu. Meetmed on vajalikud, et jätkuvalt olla üks Eesti juhtivaid monteeritavate raudbetoontoodete tarnijaid tulevikus. Olenemata käesolevatest muudatustest, täidame oma kohustused klientide ja partnerite ees. Samuti jätkub kliendisuhtlus, et turu taastudes kasvuks valmis olla ja hea kasumlikkus saavutada,” ütleb Esa Mäki, Consolis Baltikumi ja E-Betoonelement OÜ tegevjuht.

Harku tehase kõik praegused tellimused täidetakse tavapäraselt. E-Betoonelement jätkab klientide teenindamist tavapäraselt, pakkudes betoonkonstruktsioonide projekteerimise teenuseid ja elementide tarneid Eesti turule, tarnides tooted vajadusel koostöös teiste Consolis grupi tehastega.

E-Betoonelement OÜ kuulub juhtivasse betoonelementlahendusi pakkuvasse rahvusvahelisse kontserni Consolis.

Kontakt:
Esa Mäki
Tegevdirektor | Baltikumi äriüksus
(inglise- ja soome keel)

Еще новости

Kõik õigused kaitstud © 2024 E-Betoonelement OÜ Powered by TENFOR marketing
magnifiercrossmenuchevron-down